Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 01.12-07.12.2008 r.

• Volvo S60 za 84 460 zł - to nowa limuzyna prezydenta Przemyśla. O tym, że będzie to volvo, internauci portalu nowiny24.pl pisali jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu. Przetarg na samochód służbowy dla Roberta Chomy ogłoszono pod koniec października. Firmy mogły składać oferty do 17 listopada. Jednak już 6 listopada pojawił się zagadkowy wpis na naszym forum. "Jak nic - VOLVO się marzy prezydentowi. Żaden z okolicy mu teraz nie podskoczy (...)" - pisał internauta "groszek". Przetarg rozstrzygnięto 12 dni po tym wpisie. Wpłynęła jedna oferta. Od firmy Viking Cars z Głogowa Młp., dilera Volvo. Spełniała warunki przetargu i została uwzględniona. Skąd "groszek" wiedział o volvo? Być może stąd, że niektóre szczegóły techniczne z ogłoszenia o przetargu i z katalogu aut volvo są takie same. Choćby specyficzna nazwa koloru: czerń szafiru metaliczna. Czy to zbieg okoliczności?
- Parametry nie były ustawiane pod volvo. Zostały przygotowane z myślą o bezpieczeństwie podróżnych i potrzebach urzędu. Przetargiem interesowały się jeszcze cztery inne firmy. Według naszej wiedzy, nie spełniałyby kryteriów cenowych - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla. Specyfikację samochodu pokazaliśmy dilerom innych marek. Wszyscy twierdzą, że tylko volvo mogło spełnić te wymagania.
- Gdyby nie "spoiler tylny" (zapisany w specyfikacji przetargowej Urzędu Miejskiego - przyp. red.), można by z pewnym trudem podciągnąć pod to zamówienie Forda S-Maxa. Jednak pozostając w ścisłej zgodzie z parametrami technicznymi, możemy wybrać tylko volvo S60 lub S80 - mówi red. Tymon Grabowski z tygodnika motoryzacyjnego "Motor".

Reklama