Kronika Policyjna

• 20 i 29-latek napadli na mężczyznę w rejonie ul. Leszczyńskiego w Przemyślu, zabrali mu pieniądze i uciekli. Dyżurny przemyskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na wysokości MOPS-u przy ul. Leszczyńskiego w Przemyślu, dwóch mężczyzn bije chłopaka. - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że odprowadził do domu znajomą, a następnie wracał do miejsca zamieszkania. Nagle podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn i zażądało od niego bluzy, którą miał na sobie. Gdy okazało się, że nie mogą jej zdjąć zażądali czapki, w konsekwencji zabrali mu pieniądze i uciekli - mówi mł. asp. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Niedługo potem patrol policji legitymował na ul. Dworskiego jednego z napastników. 29-latek udawał zaskoczonego całą sytuacją. - Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez śledczych, zatrzymano również drugiego sprawcę, 20-letniego przemyślanina. Obydwaj są dobrze znani policji - dodaje mł. asp. Fac. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

 

• Policjanci pracują na ul. Prądzyńskiego w Przemyślu, gdzie w środę doszło do wypadku. 18-latek na rowerze został potrącony przez kierującego audi. Nastolatek został przetransportowany do szpitala. Kierujący audi, 21-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 18-latek po zderzeniu z samochodem doznał ogólnych potłuczeń i urazu podbródka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

• W czwartek około godziny 8 na ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu doszło do wypadku drogowego. Wyjeżdżająca z ulicy św. Józefa 45-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej volvo, która poruszała się lewym pasem w celu skręcenia w ulicę Salezjańską. Doszło do zderzenia, w którym ucierpiała kierująca volvo. Kierująca citroenem została ukarana mandatem. (Super Nowości 24)

• Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Słowackiego w Przemyślu.
- Kierująca hyundaiem zatrzymała się w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącego, aby wysadzić pasażerkę przy prawej krawędzi jezdni. W otwarte drzwi samochodu uderzył prawidłowo jadący rowerzysta - mówi mł. asp. Marta Fac z KMP w Przemyślu. 61-letni mężczyzna z urazem ramienia trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

 

• Blisko rok trwało zanim uczeń jednej ze szkół w Przemyślu odważył się zgłosić na policję, że był nękany przez swoich rówieśników. Młodzi ludzie uczęszczali do tej samej klasy, więc widywali się codziennie. Trzech młodych mężczyzn, w wieku 18 i 19 lat, szczególnie "uwzięło" się na jednego z kolegów z klasy i przez 10 miesięcy uporczywie go nękali. - 18-latek był regularnie obrażany i wyzywany, grożono mu spowodowaniem obrażeń i zniszczeniem mienia. Popychanie, szarpanie i kopanie odbywało się na porządku dziennym, czym sprawcy naruszali jego nietykalność cielesną. Na początku września jeden z "chuliganów", uderzając pokrzywdzonego, spowodował u niego obrażenia skutkujące pobytem w szpitalu - mówi mł. asp. Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Trzech uczniów zostało przesłuchanych w charakterze podejrzanych i usłyszało zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Przestępstwo jakim jest uporczywe nękanie zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 

Reklama