Kronika Policyjna

• 40-letniej mieszkance powiatu przemyskiego zatrzymano prawo jazdy. Chwilę wcześniej kobieta ukryła się przed policjantami w zaroślach. Przypadkowy świadek, który przejeżdżał rowerem ul. Rosłońskiego w Przemyślu, zwrócił uwagę na dziwnie zachowującą się kobietę, która przez okno opla wyrzuciła śmieci. Gdy podjechał bliżej zobaczył, że siedząca za kierownicą samochodu kobieta jest nietrzeźwa. Gdy zaproponował, by zadzwoniła po trzeźwego kierowcę, kobieta włączyła silnik i zaczęła cofać. Chwilę później uderzyła w ogrodzenie posesji, wyszła z samochodu i uciekła.
- Na miejsce świadkowie wezwali policję. Patrol ruchu drogowego zobaczył kobietę idącą drogą, kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, która na widok radiowozu nagle zmieniła kierunek i zniknęła na jednej z posesji. Chwilę później funkcjonariusze znaleźli ją ukrytą w zaroślach. Od kobiety wyczuwalny był alkohol. Alkomat wskazał w jej organizmie 2,6 promila - poinforomowała mł. asp. Marta Fac z KMP w Przemyślu. 40-letniej mieszkance powiatu przemyskiego zatrzymano prawo jazdy. Kobieta odpowie karnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

 

• W trakcie kontroli okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto ustalono, że jego opel nie posiada aktualnej polisy OC i badań technicznych. W nocy patrol ruchu drogowego na ul. Jagiellońskiej w Przemyślu zatrzymał do kontroli osobowego opla, który wyjeżdżał z ul. Wałowej. - Kierujący pojazdem na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Sportowej. Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się i w dalszym ciągu kontynuował jazdę. Został zatrzymany na ul. Bohaterów Getta. W trakcie kontroli okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto ustalono, że pojazd nie posiada aktualnej polisy OC i badań technicznych - przekazuje mł. asp. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Opla zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Kierujący, za brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, otrzymał mandat karny. Ponadto usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

• Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej znaleźli podczas przeszukania przemyskich noclegowni prawie 1,5 tys. paczek papierosów, ponad 30 litrów alkoholu, ponad 300 termometrów rtęciowych, podrabianą odzież a także 2,5 tys. kostek mydła o nieznanym składzie. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili wspólne działania na terenie przemyskich noclegowni wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży. W wyniku przeszukania pomieszczeń noclegowni, wykryli blisko 1,5 tys. paczek papierosów, ponad 30 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, 332 sztuki wycofanych z obrotu termometrów rtęciowych oraz 2,5 tys. kostek mydła o nieznanym składzie chemicznym. Dodatkowo w okolicach noclegowni zatrzymano mężczyznę sprzedającego papierosy bez polskich znaków akcyzy. Miał przy sobie ponad 100 paczek. Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby 14,5 tysiąca złotych.

 

• W środę przed godz. 18.30 dyżurny przemyskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o płonącym mężczyźnie na balkonie kamienicy przy ul. Rokitniańskiej w Przemyślu. Pomoc wezwała kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Mieszkańcy kamienicy gasili mężczyznę.
- Pogotowie ratunkowe przetransportowało 47-letniego obywatela Ukrainy do szpitala. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Na ten moment nie są znane dokładne okoliczności zdarzenia - powiedziała mł. asp. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Mężczyzna najprawdopodobniej spożywał alkohol i palił papierosy. Niewykluczone, że jego ubranie zapaliło się od papierosa.

 

• Do kolizji doszło w sobotę, 11 maja, około godziny 18 na ul. Lwowskiej w Przemyślu - będącej fragmentem DK 28 prowadzącej do przejścia granicznego w Medyce. W momencie, gdy jadący od strony Medyki tir zatrzymał się, by skręcić w lewo, w tył jego naczepy uderzył kierujący oplem. Jak się okazało, mężczyzna, który prowadził samochód osobowy nie posiadał nigdy uprawnień. 37-letni mieszkaniec Przemyśla tłumaczył, że oślepiło go słońce. Został ukarany przez policjantów mandatami o łącznej wysokości 1000 zł. (Super Nowości 24)

Reklama