Kronika Policyjna

• Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 22 na zjeździe z mostu im. Orląt Przemyskich w kierunku ul. Jagiellońskiej w Przemyślu.
- Kierowca BMW, mieszkaniec Przemyśla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył przodem samochodu w sygnalizację świetlną - powiedział podkom. Damian Brzyski z KMP w Przemyślu. W kolizji nikt nie został ranny. Policjanci ukarali kierowcę mandatem.

 

• Lekarzom nie udało się uratować życia 91-letniej mieszkanki pow. przemyskiego, która w poniedziałek została ranna w wypadku na ul. Sanockiej w Przemyślu. Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 12 na ul. Sanockiej w Przemyślu. To fragment drogi krajowej nr 28.
- Kierująca fiatem seicento, 62-letnia mieszkanka pow. przemyskiego tłumaczyła policjantom, że schylała się po butelkę wody i w tym momencie straciła panowanie nad samochodem. Pojazd uderzył w latarnię - powiedział podkom. Damian Brzyski z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Kierująca sama wyszła z auta. Strażacy musieli wyciąć boczne drzwi, aby pomóc dwóm pasażerkom. Karetki pogotowia ratunkowego przetransportowały do szpitala trzy kobiety w wieku 62, 67 i 91 lat. W szpitalu w wyniku doznanych obrażeń, zmarła 91-letnia kobieta.

 

• Odpady, części samochodu ciężarowego zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce. Stan pojazdu przewożonego na lawecie wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do tego, że może on stanowić odpad, co potwierdzili, konsultując się z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przewóz odpadu, używanego silnika motocyklowego. Towar próbował przemycić do Polski w samochodzie osobowym 46-letni Ukrainiec.

 

• Do zdarzenia doszło w sobotę na ul. Dworskiego w Przemyślu, na wysokości skrzyżowania z ul. Konarskiego.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący iveco, 33-letni mieszkaniec pow. przemyskiego w trakcie manewru skrętu w prawo na posesję, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który poruszał się w tym samym kierunku przy prawej krawędzi jezdni - powiedziała podkom. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Pogotowie ratunkowe przetransportowało rowerzystę, 51-letniego przemyślanina, do szpitala. Uskarżał się na ból kręgosłupa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

• Ponad 1600 złotych wynosiła wartość towaru, który wynieśli ze sklepu budowlanego przy ul. Lwowskiej dwaj mężczyźni i ich współtowarzyszka. Policji udało się odzyskać tylko część łupów. Reszta zdążyła trafić do sprzedaży. 4 września, pracownik jednego ze sklepów przy ul. Lwowskiej w Przemyślu zauważył na nagraniu z monitoringu trzy osoby, które przechodzą przez linie kas, nie płacąc za towar wzięty z asortymentu. Było to 9 laserowych dalmierzy wartych ponad 1600 zł. Reakcja pracowników ochrony była natychmiastowa. Sprawcy kradzieży - 21-latek wraz z 24-latkiem i ich 24-letnia wspólniczka - zostali ujęci, a na miejsce wezwano policję. Co więcej wyszło na jaw, że ta sama grupa nieco wcześniej, bo 31 sierpnia, zdążyła już ukraść z tego samego sklepu elektronarzędzia na kwotę ponad 1100 zł, tyle że wtedy nie udało się ochronie ująć sprawców. Cała trójka trafiła do aresztu, skąd - po przeprowadzeniu niezbędnych czynności - została zwolniona. Jak poinformowała przemyska policja, wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży 9 laserowych dalmierzy na kwotę ponad 1600 złotych. Przyznali się też do zarzucanych im czynów. Kobiecie i 2 mężczyznom grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. (Życie Podkarpackie)

Reklama