Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 19.05-25.05.2014 r.

• Dwie firmy chcą zainwestować w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro - Park Wisłosan. Jedna już dopięła sprawy formalne i otrzymała pozwolenie, druga zapowiada inwestycje i przedstawia zaawansowane plany. Firma Wipasz z Olsztyna otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności w rejonie inwestycyjnym Orły, który jest częścią przemyskiej podstrefy TSSE. Rejon znajduje się tuż przy węźle „Przemyśl” autostrady A4, ok. 12 km od Przemyśla. To pierwszy inwestor tutaj. Wipasz zajmuje się produkcją mieszanek paszowych dla drobiu, trzody i bydła oraz wyrobów z mięsa drobiowego. Firma działa ponad 20 lat, głównie w woj. warmińsko – mazurskim, ponadto wielkopolskim, podlaskim i lubelskim. Inwestycja tej firmy to nie tylko szansa na miejsca pracy. Zyskają również rolnicy, producenci zbóż.
- Wipasz zbuduje w przemyskiej podstrefie bazę magazynową, na terenie której będzie prowadzić skup, czyszczenie i suszenie zbóż - informuje Agencja Rozwoju Przemysłu, właściciel TSSE. Inwestycję rzędu 15 mln złotych w przemyskiej podstrefie zapowiada Aleksander Baczyk, właściciel firmy handlowej Piotruś Pan z Przemyśla. Swoje plany ogłosił podczas konferencji gospodarczej w Krasiczynie.
- Nabyliśmy 4,5 ha gruntu w podstrefie. Będzie tam realizowane centrum logistyczne z magazynem wysokiego składowania, o wysokiej efektywności energetycznej - twierdzi Baczyk. Magazyn ma mieć powierzchnię 5 tys. metrów kw., plus biura o powierzchni 500 metrów kw. Planowany termin uzyskania pozwolenia na budowę to grudzień 2014 r. Rozpoczęcie budowy odbyłoby się wiosną przyszłego roku, a przy sprzyjających warunkach jej zakończenie planowane jest na koniec 2015 r.
- Bardzo dobre jest położenie przemyskiej podstrefy ekonomicznej w stosunku do przejść granicznych w Medyce i planowanego w Malhowicach pod Przemyślem - zaznacza Baczyk. Strefa już wkrótce będzie miała dogodne połączenie obwodnicami, z drogami prowadzącymi do autostrady A4 i do przejścia granicznego w Medyce. Na przełomie obecnego i przyszłego roku ma być zakończona budowa drugiej części wschodniej drogi obwodowej. Będzie ona uzupełnieniem pierwszej części wschodniej drogi obwodowej, oddanej do użytku półtora roku temu, która połączyła drogi krajowe DK 77, z kierunku Jarosławia i autostrady A4, oraz DK 28, która prowadzi do polsko – ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Nowa droga połączy krajową 28 z wojewódzką 885 w kierunku planowanego, polsko - ukraińskiego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice. Ruszyły już prace formalne przy tej inwestycji. Przejście ma być wybudowane w ciągu najbliższych lat. Przemyska podstrefa ekonomiczna działa od 2006 r. Przez dłuższy czas nie udało się pozyskać do niej inwestora. Dwa lata temu zdecydowała się przemyska firma REM II, producent okien. Zakład już funkcjonuje. Pozwolenie otrzymała również inna przemyska firma, Probud.

Reklama