Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 02.12-08.12.2013 r.

• Dobre informacje dla amatorów kina. Lada dzień wznawia działalność kino w Centrum Kulturalnym. Zgłosił się również chętny inwestor do budowy kina na Rybim Placu.
- Myślę, że za niedługo będziemy mogli wrócić do sprawy Rybiego Placu i wielosalowego kina, które miałoby tam powstać. Zgłosił się do mnie konkretny inwestor, który chce rozmawiać w tej sprawie – twierdzi Robert Choma, prezydent Przemyśla. Na razie nie chce zdradzać szczegółów dotyczących zainteresowanej firmy.
- Jest na to zbyt wcześnie – tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. Rybi Plac to największy plac w centrum miasta, pozostałość po dawnym miejscu defilad. Obecnie jest tutaj prowizoryczny, miejski parking. Jakiś czas temu prezydent chciał sprzedać dwie działki, obejmujące ten plac. Planowany był przetarg. Bez wskazywania na to, co ma być w tym miejscu. Nie zgodzili się na to radni. Potem pojawiła się koncepcja, że miasto, mając tak atrakcyjny teren, mogłoby uczestniczyć w budowie w tym miejscu wielosalowego kina połączonego z parkingiem. Nic z tego nie wyszło. Od kilku lat mówiono również o powstaniu kina w Galerii Sanowa. Oprócz niej, w sprawę chciał się zaangażować prezydent miasta i Centrum Kulturalne. To ostatnie zaoferowało nowoczesną aparaturę. Z planów tych również nic nie wyszło. CK już za niedługo, po zakończeniu remontu swojego gmachu, wznowi działalność kina. Stanie się to jeszcze w tym miesiącu. Kina cyfrowego, wyposażonego w najnowocześniejszą aparaturę audio i wideo. W piątek jego możliwości mają być zaprezentowane mediom.

Reklama