Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 19.08-25.08.2013 r.

• Boiska do siatkówki i piłki nożnej, ścieżki rowerowe, park linowy, skatepark to tylko niektóre z atrakcji, które mają się pojawić w parku na Zasaniu, na osiedlu Lipowica. Park na Lipowicy powstał w latach 70. ub. wieku. Wówczas pomyślany był jako miejsce rekreacyjne dla przemyślan, zwłaszcza z pobliskich dużych osiedli, które już wtedy istniały na Zasaniu lub ich budowa była planowana. Przez ostatnie kilkanaście lat park był zaniedbywany i dewastowany. Obecnie mało kto z niego korzysta. Władze Przemyśla postanowiły reaktywować park.
- Koncepcja zakłada budowę parku leśnego w miejscu istniejącego obiektu, który uległ degradacji. Funkcje jakie ma spełniać to przede wszystkim rekreacja, sport i wypoczynek – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. Takiego miejsca brakuje w Przemyślu. Park Zamkowy, znajdujący się w starszej części miasta, ma zupełnie inny charakter. Poza dwoma niewielkimi placami zabaw dla dzieci nie oferuje zbyt wiele. Jest miejscem raczej do spacerów. Tymczasem park na Lipowicy ma przede wszystkim być miejscem do rekreacji. Planuje się tutaj wybudowanie boisk do siatkówki i piłki nożnej, ścieżek rowerowych, parku linowego, siłowni dla osób starszych, strefy do paintball'a, stolików do gier planszowych, wiaty grillowej. Powstać ma, bardzo oczekiwany przez młodszych przemyślan, skatepark.
- Jednym z najważniejszych elementów będą ścieżki pieszo – rowerowe. Bierzemy pod uwagę dwa rodzaje nawierzchni. Chcemy, żeby to mieszkańcy wypowiedzieli się, która bardziej im odpowiada – twierdzi Wołczyk. Pierwsza zakłada nawierzchnię bitumiczną, kolorowy asfalt, o grubość 5 cm, na podbudowie wzmocnionej z kruszywa. Druga koncepcja, tańsza w budowie, ale mniej trwała i kosztowniejsza w użytkowaniu, zakłada budowę nawierzchni z kruszyw mineralnych i sztucznych. Głosować można przez tydzień, do 26 sierpnia, poprzez sondę na miejskiej stronie internetowej www.przemysl.pl. W ciągu kilku pierwszych dni zagłosowało 391 osób. 357 opowiedziało się za pierwszą koncepcją, 34 za drugą.

Reklama