Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 04.03-10.03.2013 r.

• Stowarzyszenie Mieszkańców Przemyśla zwróciło się do prezydenta miasta o zmiany w ilości i miejscach usytuowania płatnych miejsc parkingowych.
- Decyzję o zwiększeniu ilości płatnych miejsc parkingowych w Przemyśluuważamy za chybioną i nie odpowiadającą potrzebom miasta – w liście do prezydenta Roberta Chomy piszą członkowie stowarzyszenia. Niedawno radni, na wniosek prezydenta, zdecydowali o wyznaczeniu 156nowych, płatnych miejsc postojowych. Objęto nimi m.in. ul. Wodną, Długosza, Rejtana, Sowińskiego, Śnigurskiego, Władycze, Kościuszki, Wilsona, Plac Na Bramie oraz Kamienny Most.
- Odebraliśmy w tej sprawie liczne negatywne sygnały od niezadowolonych mieszkańców Przemyśla i dlatego uznajemy za konieczne zabranie głosu w tej sprawie – twierdzą członkowie stowarzyszenia. – Przemyśl nie jest aż tak dużymmiastem, a turyści goszczą tutaj raczej tylko tranzytem – dodają. Według nich naganne jest ustawianie znaków zakazu wjazdu bądź parkowania na ulicach pobliskich do powstałych nowych parkingów.
- Celem tych działań jest chyba tylko generowanie sztucznego tłoku, aby kierować kierowców na płatne parkingi – dziwią się członkowie stowarzyszenia.

Reklama