Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 22.10-28.10.2012 r.

• 40 mln złotych miałaby kosztować budowa kompleksu basenów i towarzyszących obiektów, do której przymierza się miasto. Inwestycja miałaby powstać w ramach tzw. partnerstwa publiczno – prywatnego. Obiekt powstałby przy ul. Sanockiej, prawdopodobnie za obecnie istniejącym sztucznym lodowiskiem. W tym miejscu wkomponowałby się w już istniejącą infrastrukturę sportową, czyli sztuczne lodowisko, boiska Polonii Przemyśl, stok narciarski i tzw. oczka wodne, które w przyszłości mają być zagospodarowane.
- Nasze działania na razie są wstępne. Firmie Investment Support zleciliśmy opracowanie koncepcji prawno – finansowej i rozeznanie ewentualnego zainteresowania tym projektem ze strony inwestorów – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. Analiza od firmy IS już dotarła do Urzędu Miejskiego i jest analizowana.
- Ze względu na wysokie koszty, zrealizowanie tej budowy własnymi siłami, czyli sfinansowanie jej tylko z budżetu miejskiego, byłoby bardzo trudne. Stąd pomysł na partnerstwo publiczno – prywatne – dodaje Wołczyk. Nie znamy na razie szczegółów na jakich miałaby polegać współpraca. Być może miasto, jaki wkład własny, przekazałoby działkę pod inwestycję. Byłby to kompleks basenów rekreacyjnych. Do tego strefa sauny (3 – 4 sauny), strefa weelnes, czyli masaże, zabiegi relaksacyjne itp. Do tego zaplecze gastronomiczne oraz handlowo – usługowe. W ramach infrastruktury towarzyszącej przewidziano budowę hotelu. Oficjalne poszukiwania partnera do tej inwestycji mają zostać ogłoszone na początku przyszłego roku.

Reklama