Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 09.07-15.07.2012 r.

• Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego nie zarządza już Domkiem Ogrodnika w parku miejskim w Przemyślu. Powstanie tu nowa restauracja. Domek Ogrodnika przy ul. Reja 6 w Przemyślu, pod koniec 2009 roku został odrestaurowany i zmodernizowany przez spółkę P.A. Nova z Gliwic, w ramach tzw. offsetu. Kompleks, w którego skład wchodzą pomieszczenia biurowe o powierzchni 136 m2, hotelik o powierzchni 129 m2, kawiarnia i oranżeria o powierzchni 152 m2 oraz altanka o powierzchni 98 m2, został przekazany w użytkowanie Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Po półtora roku okazało się, że PARR nie udźwignęła powierzonego jej zadania.
- Jakość usług świadczonych w restauracji, a częściowo także w hotelu, nie była zadowalająca, a obiekt generował straty - tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla. W maju przemyski magistrat przeprowadził przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę kompleksu. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu została określona na blisko 4 tys. złotych plus VAT. Zgłosiło się dwóch chętnych. Jedna osoba wpłaciła wadium, lecz nie przystąpiła do przetargu, a druga wpłaciła wadium po wyznaczonym terminie, w związku z tym nie została dopuszczona do przetargu. Pod koniec czerwca odbył się drugi przetarg. Wygrał go obywatel Ukrainy z Mościsk (nie było więcej chętnych). Będzie on dzierżawił kompleks przez najbliższe pięć lat.
- Działalność będzie chciał zacząć jak najszybciej się da, bo ma duże doświadczenie w prowadzeniu biznesu w tej branży i wie, że czas jest bardzo istotny, choćby ze względu na okres letni - mówi Wołczyk. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że w Domku Ogrodnika w Przemyślu otwarta zostanie restauracja Kresowa.

Reklama