Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 11.06-17.06.2012 r.

• Grupa przemyślan chce, aby w mieście powstał skatepark. Na razie zamieścili petycję w Internecie i zbierają podpisy poparcia. Mają już ich 226. Skatepark to miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. Jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach bmx itp.
- Osiem lat temu Nowiny pisały o naszej inicjatywie budowy skateparku w Przemyślu. Minęło tyle lat a sprawa nadal jest aktualna – w e-mailu do Nowin pisze pan Dawid. Wtedy, po nagłośnieniu starań przemyskich pasjonatów, udało się doprowadzić do zorganizowania namiastki skateparku. Powstała na sztucznym lodowisku przy Sanockiej. Rozwiązanie wydawało się dobre, bo w Przemyślu sztuczne lodowisko jest czynne tylko zimą. Od wiosny do końca jesieni stoi bezużyteczne.
- Elementy się zużyły i stały się niebezpieczne. Obecnie na miejscu skateparku miasto postawiło strefę kibica – pisze pan Dawid. Osoby z Przemyśla, uprawiające sporty ekstremalne, zorganizowały się i postanowiły walczyć o miejsce dla siebie. Zaczęli od petycji zamieszczonej w Internecie. Każdy może się pod nią podpisać. Na "tak” i na "nie”. A przy okazji wyrazić swoją opinię o inicjatywie. Petycja jest skierowana do Prezydenta Przemyśla.
- Skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach bmx. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej. Nie przeszkadzałaby przechodniom. Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta – przekonują inicjatorzy. Podają przykłady wielu miejscowości w Polsce, w których takie miejsca funkcjonują. Nie są to tylko duże miasta, lecz również mniejsze ośrodki, choćby Szówsko pod Jarosławiem. Wskazują kilka miejsc w Przemyślu, w których taki obiekt mógłby powstać. M.in. boiska szkół podstawowych nr 4 i 16. W tym ostatnim miejscu było już kiedyś coś, co można nazwać namiastką skateparku. Ustawiono tam tzw. rampę. Pod petycją na "tak” dotychczas podpisało się 226 osób. 169 z nich zostało zweryfikowanych. W Internecie oznacza to prawdziwość podpisu. Tylko jeden głos, nie zweryfikowany, jest na "nie”. Wkrótce petycja, razem z podpisami trafi do prezydenta miasta.
- Po otrzymaniu petycji udzielimy jej organizatorom odpowiedzi. Na dzisiaj nie planujemy budowy skateparku. Docelowo powstanie on być może w obrębie planowanego kompleksu oczek wodnych przy ul. Sanockiej – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.

Reklama