Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 20.12-26.12.2010 r.

• Sezonowe, sztuczne lodowisko Biały Orlik w Przemyślu oficjalnie otwarto tuż przed świętami. Każdy może się na nim ślizgać za darmo. Lodowisko w Przemyślu powstało w ramach tzw. Białego Orlika. To kontynuacja rządowego programu "Moje boisko – Orlik 2012”. Zimowe orliki powstają w miejscach tych normalnych, czyli letnich. Do końca roku w całej Polsce ma ich być 45. Lodowisko w Przemyślu jest jedynym na Podkarpaciu.
- Całkowity koszt tego zadania to 770 tys. złotych. Z tego 270 tys. złotych otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu – mówi Jerzy Węgrzyn, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Obiekt został wykonany przez warszawską firmę Budowa Lodowisk TOL. Ma wymiary 18 na 30 metrów.
- W związku z uruchomieniem tego lodowiska kupiliśmy sto par łyżew, ostrzałki i suszarki do butów. Będzie je można wypożyczać na miejscu za odpłatnością – dodaje Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla. Lodowisko w Przemyślu ma być czynne codziennie, w godz. 9 do 18 (w Sylwestra wyjątkowo do godz. 13). Do godz. 14 pierwszeństwo mają szkoły i grupy realizujące zajęcia sportowe. Z obiektu mogą korzystać dorośli, młodzież oraz dzieci, które są pod opieką dorosłych.

Reklama