Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 26.07-01.08.2010 r.

• Na ulicach w nadsańskiej części dzielnicy Zasanie w Przemyślu pojawi się sporo zmian w organizacji ruchu. Ustawionych zostanie kilkadziesiąt nowych znaków. Chodzi o kilkanaście ulic położonych pomiędzy ulicami Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II i Grunwaldzką. Zmiany i nowe znaki drogowe pojawią się na ulicach Barska, Długosza, Felicjanek, Grzegorza z Sanoka, Kasprowicza, Kramera, Krasickiego, Skargi, Poniatowskiego, Stojałowskiego, Św. Józefa, Żeromskiego.
- Na części tych ulic zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Na całej długości ulicy lub tylko w jej części – informuje Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla. Znaki na ulicach już są zamontowane. Obecnie są one jeszcze zakryte folią. Ta zostanie z nich zdjęta w środę i wtedy znaki zaczną obowiązywać. Tymi zmianami zaniepokojeni są mieszkańcy.
- To kolejna niepotrzebna nowość, która wprowadzi sporo zamieszania. Ciekawe, jak będziemy dojeżdżać do naszych domów. Obyśmy nie musieli przejechać pół miasta jednokierunkowymi uliczkami – żalą się mieszkańcy z ul. Barskiej. Jakiś czas temu na części tej ulicy, od skrzyżowania z Grunwaldzką do skrzyżowania ze Skargi wprowadzono ruch jednokierunkowy.
- Zrobienie z części Barskiej jednokierunkowej wprowadziło więcej kłopotów niż korzyści. Kierowcy parkują po obu stronach tej ulicy i to w taki sposób, że trudno przejechać. Kiedyś śmieciarka stała w tym miejscy pół godziny. Dawne rozwiązanie było korzystniejsze – twierdzą mieszkańcy. Propozycje zmian w organizacji ruchu zostały zatwierdzone przez prezydenta Przemyśla.
- Zmiany mają na celu poprawienie warunków ruchu samochodów, m.in. poprzez likwidację punktów kolizyjnych, poprawę warunków ruchu pieszego, zwiększenie ilości miejsc postojowych dla samochodów. Kierowcy nie mogą w tym miejscu jeździć na pamięć, muszą zwracać baczniejszą uwagę na znaki drogowego – mówi Piotr Bartocha, zastępca dyr. Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Podobne zmiany mają być wprowadzone w innych częściach miasta. Na razie projekty są w trakcie uzgodnień, m.in. z odpowiednimi radami osiedlowymi.

Reklama