Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 17.05-23.05.2010 r.

• Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyli wskazanie alkomatu. Badany przez nich mężczyzna miał w organizmie 6 promili.
- W nocy 28-latek spacerował środkiem jednej z ulic w centrum miasta – informuje nadkom. Jan Buć z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Z miejsca zwrócił na niego uwagę jadący tamtędy patrol. Kompletnie pijany mężczyzna na widok mundurowych zaczął się awanturować. Wygrażał im.
- Został zatrzymany i poddany badaniu na trzeźwość – dodaje Buć. – Wynik wprawił nas w osłupienie. Wprost z komendy przemyślanin trafił do szpitala.

 • Miały być dżentelmeńskie pojedynki, skończyło się na mordobiciu. Uczestnicy bójki w Ostrowie staną przed sądem. Dziesięciu nastoletnich kibiców przemyskich klubów sportowych umówiło się na „ustawkę”. Pojedynek zaplanowano w Ostrowie, wcześniej określono jej zasady: po pięciu sympatyków każdego klubu, pojedynek – jeden na jeden. Pojedynek kończył się słowem „basta” jednego z uczestników. Wieczorem umówionego dnia, nad Sanem w Ostrowie stawili się wszyscy: po pięciu w każdej grupie. I na tym respektowanie umówionych wcześniej reguł skończyło się, bo zamiast pojedynków doszło do ogólnego mordobicia przy użyciu pięści i nóg. Nie trwało do dłużej niż dwie minuty, po czym wszyscy, niemal chórem powiedzieli „basta”. Do bójki doszło przed kilkoma miesiącami, ale teraz sprawa 15 i 16-latków trafia do sądu rodzinnego. Cała dziesiątka mieszkańców Przemyśla i okolic odpowie za udział w bójce.

 • Przemyscy policjanci ujęli sprawców uszkodzenia 4 samochodów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 19 i 20-latek wyrwali lusterka w volkswagenie, fordzie i dwóch fiatach. Ponadto rozbili w nich szyby i dokonali wgnieceń w karoserii. Obaj byli pijani. Mieli kolejno: 1,8 i 2,5 promila alkoholu.

 • Na ul. Wysockiego w Przemyślu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że 26-letni mieszkaniec Rzeszowa przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1020 paczek papierosów LM i Classic. Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym wynosi 10628,40 złotych. Mężczyźnie, który naruszył przepisy kodeksu karnego skarbowego grozi kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonych papierosów. (www.podkarpacka.policja.gov.pl)

Reklama