Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 17.05-23.05.2010 r.

• Lada dzień w centrum Przemyśla ruszą pracę, które spowodują liczne utrudnienia w ruchu. Kierowcy muszą przygotować się na dłuższe niż zazwyczaj kolejki. Plac Konstytucji to jedno z największych skrzyżowań. Pokrywający go asfalt zostanie zastąpiony nowym. Jak zapewnia Piotr Bartocha, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, wykonawcę robót zobowiązano do ich prowadzenia wyłączenie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Te mogły już trwać, ale przeszkodziła kapryśna pogoda. Rozpoczną się, gdy tylko ustaną opady deszczu. Zaplanowana na 3 tygodnie wymiana nawierzchni spowoduje perturbacje dla kierowców. Na placu Konstytucji schodzą się ruchliwe ulice: Grunwaldzka, 3-go Maja i Krasińskiego, a do tego wjazd na most im. Orląt Przemyskich. Znacznie krócej, bo jedynie 3 dni potrwa wymiana przechodzącego w poprzek jezdni odcinka wodociągu na skrzyżowaniu ulicy Sportowej i Jagiellońskiej. Pierwsza z nich będzie zamknięta.
- Zaplanowane przedsięwzięcie ruszy dopiero wówczas, kiedy definitywnie zakończą się roboty na placu Konstytucji – wyjaśnia Zygmunt Binkowski, zastępca prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. – Koordynując je, chcemy ograniczyć niedogodności w ruchu, chociaż wiadomo, że częściowe jednak wystąpią. Przy ulicy Sportowej usytuowane są targowiska i przychodnie lekarskie, a ponadto stanowi ona jeden z dojazdów do dworców: PKP i PKS.
- Na czas remontu wyznaczono objazd przez Zasanie – dodaje Binkowski. – Jego szczegółowy plan znajdzie się na już przygotowanych tablicach informacyjnych.

Reklama