Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 19.04-25.04.2010 r.

• Krzywe i dziurawe chodniki, jeszcze gorsze ulice - od kilkunastu lat okolice dworców PKP i PKS oraz bazarów należą do najbardziej zaniedbanych w mieście. Właśnie rozpoczął się ich gruntowany remont, prace zakończą się w tym roku. Chodzi o ulice Kopernika, Sportową, Czarnieckiego, Rokitniańską i Kamienny Most. To centrum miasta. Tutaj docierają pasażerowie krajowych i międzynarodowych linii kolejowych i autobusowych. I to ten koszmarny widok, jako pierwszy, widzą turyści przyjeżdżający do Przemyśla. W tym rejonie znajdują się również bazar, hala targowa oraz zielony rynek.
- Przez ostatnie kilkanaście lat wszędzie były remonty, a u nas nic. Czasami tylko doraźnie załatali jakąś dziurę, po której już w ogóle nie można było przejechać. Rozumiemy, że potrzeb jest wiele, ale to przecież wizytówka miasta – narzekają mieszkańcy. Byli do tego stopnia zdegustowani, że wielokrotnie "przypominali” się miejskim władzom, choćby na forum naszego portalu www.nowiny24.pl. Z czasem komentarze o swojej sytuacji zamieszczali pod każdym tekstem o jakiejś inwestycji w Przemyślu.
- Prace w tym rejonie już się rozpoczęły, mają się zakończyć w październiku – mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla. Jest to jedna z największych inwestycji w Przemyślu. Wartość zadania to prawie 8 mln złotych. 4,95 mln złotych będzie pochodziło z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zostaną wymienione i wzmocnione nawierzchnie jezdni, wyremontowane chodniki, miejsca postojowe dla samochodów, zatoki autobusowe. Zmodernizowany będzie system odwodnienia.
- Ze względu na duży ruch w tym miejscu i rozległy obszar prace będą prowadzone etapowe. Będzie się zmieniać organizacja ruchu, dlatego prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe – dodaje Wołczyk.

Reklama