Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 01.02-07.02.2010 r.

• Prezydent Przemyśla Robert Choma jest zainteresowany propozycją uruchomienia Szybkiej Kolei Miejskiej. Zostały już wykonane pierwsze ustalenia. PSKM to inicjatywa Forum Rozwoju Przemyśla, grupującego młodych pasjonatów inwestycji w mieście i okolicach.
- Mam już pierwsze spostrzeżenia Zarządu Dróg Miejskich, które wynikają m.in. z dokonanych już wstępnych konsultacji z przedstawicielami właściwej jednostki organizacyjnej PKP – twierdzi prezydent Choma. Do realizacji przedsięwzięcia, w pierwszej kolejności wymagana jest zgoda właściciele terenu i infrastruktury kolejowej, tj. PKP Polskie Linie Kolejowe, o udostępnienie tras dla przewozów pasażerskich. Podobnych uzgodnień będzie wymagało opracowanie dokumentacji technicznej na budowę przystanków.
- Zakup szynobusów miejskich to wydatek ok. 6 do 8 mln złotych za sztukę, zależnie od parametrów technicznych. Do ich obsługi wymagana jest wykwalifikowana kadra pracownicza, spełniająca wymagania obowiązujące w PKP – informuje prezydent. Twierdzi, że projekt Forum będzie poddawany dalszym, szczegółowym analizom.

Reklama