Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 18.01-24.01.2010 r.

• Przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych ma powstać sala koncertowa. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostaną podpisane odpowiednie porozumienia. Obecnie w Przemyślu nie ma odpowiedniej sali koncertowej. Sprawą tą zainteresował się poseł PO z Przemyśla Marek Rząsa. Pytanie w tej sprawie przesłał ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Bogdanowi Zdrojewskiemu.
- W pełni zgadzam się z posłem Rząsą, że paradoksem jest, iż miasto o bogatym dorobku kulturalnym, historycznym, a także turystycznym nie posiada sali koncertowej, która służyłaby zarówno potrzebom szkoły muzycznej, jak i społeczeństwu lokalnemu – twierdzi Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego. Inwestycja byłaby współfinansowana przez miasto oraz ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. Żuchowski twierdzi, że jeszcze w tym roku zostaną podjęte działania dotyczące podpisania porozumienia o finansowaniu inwestycji i wykonania dokumentacji projektowej. W tej sytuacji rozpoczęcie budowy sali byłoby możliwe w 2011 lub 2012 roku.
- Taka odpowiedź z ministerstwa jest bardzo satysfakcjonująca, gdyż daje nadzieję na rychłe rozpoczęcie inwestycji – twierdzi poseł Rząsa. Dodaje, że w najbliższych tygodniach mogłoby dojść do podpisania wstępnej umowy.

Reklama