Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 29.09-05.10.2001 r.

Przemyśl

Lato już za nami...
* W niedzielę na przemyskim rynku odbył się wielki festyn "Pożegnanie lata z Radiem Hot". Pomimo nie najlepszej pogody publiczność jak zwykle dopisała. Wystąpiły dziecięce zespoły: AZ, Akord, wesołe nutki oraz zespół Ad Astra ze Stalowej Woli, Teemef, Dekokszyn, zespół Stelaris, X-Band. Najwięcej braw zebrała grupa Stelaris, w której wykonaniu mogliśmy usłyszeć największe polskie i zagraniczne przeboje. Dużo oklasków zebrała również hip hopowa grupa Teemef z przemyskiego ekonomika, którą dopingowała prawie cała szkoła. Niebrakowało konkursów z cennymi nagrodami. Podczas imprezy zbierane były pieniądze na rzecz polskiego czerwonego krzyża. Główną nagrodę telewizor 21calowy zdobył pan, który zakupił losy za 80 złotych. Organizatorem festynu był Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury i Radio Hot.

Przemyślanie górą!
* W sobotę w Rzeszowie rozegrany został I Turniej w Brydżu Sportowym o Puchar Prezydenta Miasta. W silnie obsadzone imprezie zwyciężył team z Przemyśla w składzie: Ryszard Kaliszczak, Jan Korczowski, Maciej Krzywka i Jerzy Madera pozostawiając w tyle między innymi pierwszoligową drużynę Elektromontażu Rzeszów. Należy podkreślić, że Ryszard Kaliszczak i Jan Korczowski zwyciężyli w tym turnieju już po raz trzeci.

* Od 4 do 8 października na zaproszenie szkoły podstawowej numer 15 przyjeżdża do Przemyśla najlepszy w naszym kraju dziecięcy zespół "Pędziwiatry" z Łodzi. Na sali zamku kazimierzowskiego dadzą trzy koncert dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta. Pędziwiatry w 90-cio osobowym składzie wystąpią z wielka rewią dziecięcą pod tytułem " Daj się lubić ".

Protest policjantów.
* Niezależny związek zawodowy policjantów na Podkarpaciu podjął decyzje o oflagowaniu na znak protestu komendy wojewódzkiej, komend powiatowych i miejskich oraz komisariatów. Protest związany jest z tragiczną sytuacją finansową policji. Brakuje pieniędzy nie tylko na inwestycje i remonty, ale także na umundurowanie i benzynę. Związkowcy zapowiadają, że jeśli nie dojdą do porozumienia z władzami formy protestu zostaną zaostrzone.

* Od dziś Oddział Paszportów w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim będzie czynny wyłącznie w godzinach pracy urzędu. W poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 7.30 do 15.30 we wtorki od 8 do 16. Jak poinformował nas rzecznik wojewody Tadeusz Zaręba decyzje taką podjęto, ponieważ szczyt wakacyjnych wyjazdów już minął, liczba petentów oczekujących na paszport znacznie się zmniejszyła i nie ma problemów ze sprawnym składaniem wniosków i odbieraniem paszportów w zwykłym czasie pracy urzędów.

* Ważna informacja dla zmotoryzowanych. Od dziś do pierwszego marca obowiązuje jazda z włączonymi światłami. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat w wysokości 100 złotych.

* Zakład odzieżowy w Przeworsku, który powstał po zlikwidowanej Wistuli zamierza poszerzyć produkcję i zwiększyć zatrudnienie. Obecnie w zakładzie pracuje 200. byłych pracowników Wistuli. Dodatkowo na czas określony przyjęto 30 kobiet. Surowiec do przeworskiego zakładu dostarczają firmy z Włoch, Francji i Niemiec. Tu szyje się dla nich męskie ubrania. Cześć produkcji trafia także na rynek polski.

Ostrożnie z grzybami
* Na przemyskim zielonym rynku coraz więcej ludzi oferuje do sprzedaży grzyby różnego rodzaju. Można tu kupić kozaki, podgrzybki, kurki i rydze. W większości są to grzyby bez ważnego atestu a sprzedaż bez atestu jest nielegalna i podlega karze grzywny. Spośród grzybów najbardziej niebezpieczny jest muchomor sromotnikowy gdyż bardzo łatwo pomylić go z kanią, gołąbkiem zielonym czy pieczarką. Zatrucie nim może być śmiertelne. Poza muchomorem sromotnikowym bardzo niebezpieczna jest piestrzenica kasztanowata i zasłoniak rudy. Niestety domowe sposoby rozpoznawania grzybów są nieskuteczne. Dlatego też radzimy nie kupować grzybów, których nie znamy.

BSE na Słowacji...
* Główny lekarz weterynarii wstrzymał import bydła oraz mięsa wołowego ze Słowacji. Zakaz wydany został w związku z wystąpieniem w tym kraju choroby BSE u bydła. Turystów wybierających się na Słowację przestrzega się przed spożywaniem tamtejszej wołowiny.

* W Przemyślu rozpoczęły się wczoraj Dni Kultury Chrześcijańskiej. Zainaugurowała je msza święta, podczas której ksiądz prałat Bronisław Żołnierczyk wygłosił wykład na temat aktualności myśli prymasa tysiąclecia. Dziś o 10 w domu katolickim ROMA rozpocznie się archidiecezjalny konkurs poezji religijnej. Podczas trwających do 30 września dni kultury chrześcijańskiej zaplanowano konferencje, wykłady, festiwal piosenki religijnej oraz koncert archidiecezjalnego chóru magnifikat. Imprezie towarzyszy wystawa fotograficzna Stanisława Markowskiego pod tytułem "Ziemia apostołów Pawła i Jana".

* W Krasiczynie trwa XXI Ogólnopolska konferencja historyków kartografii. Na dziś zaplanowano dwie sesje. Pierwsza dotyczy projektu centralnego katalogu kartografii ziem polskich z XI wieku, druga sesja poświecona będzie zbiorom kartograficznym w wybranych archiwach polski i Ukrainy. Jutro uczestnicy spotkania udadzą się do Lwowa. W ramach konferencji dziś o 14 otwarta zostanie wystawa pod tytułem " zbiory kartograficzne w zasobie archiwum państwowego.

* W niedzielnym referendum dwa i pół tysiąca podkarpackich policjantów poparło protest związkowców przeciw planowanym ograniczeniom wydatków na policję. W referendum poparli też postulaty związkowców. Dotyczą one wypłacenia wszystkich świadczeń i zachowanie ich w przyszłorocznym budżecie, zapewnienia pieniędzy na krajowy system przeciwdziałania przestępczości i bezpośrednie przekazywanie pieniędzy z budżetu państwa do budżetów policji a nie jak dotychczas przez wojewodę. Na razie na komendach i komisariatach policjanci rozwiesili flagi.O formie dalszego protestu zadecyduje komisja krajowa.

* Z kolejnym, 10. już transportem do Gorzyc wyjechał dziś prezes przemyskiego Stowarzyszenia Charytatywno Opiekuńczego Emanuell Ryszard Puchyr. Jak poinformowała nas Bernardetta Daniszewska - sekretarz zarządu - powodzianie otrzymają tym razem 17 tysięcy butów, rajstopy i przetwory warzywne. Do akcji zbierania darów przyłączyła się młodzież z kilku przemyskich szkół z pierwszego LO, II Liceum Ekologicznego oraz ze szkół podstawowych: numer 15 i 16. Uczniowie zbierają książki i artykuły szkolne. Jak już informowaliśmy stowarzyszenie Emanuell wystąpiło z inicjatywą zakupu domu konteneru dla jednej z rodzin poszkodowanych podczas ostatniej powodzi. Kontakt pod numerem telefonu 016(prefix)678-28-11.

* Szóstoklasiści z Podkarpacia piszą dziś próbny sprawdzian z wiedzy ogólnej. Egzamin ma służyć ocenie, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętność czytania, pisania, rozumienia, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Każdy uczeń otrzyma test. Na jego opracowanie ma godzinę. Próbny sprawdzian organizuje okręgowa komisja egzaminacyjna w Krakowie. Właściwy sprawdzian odbędzie się 10 kwietnia 2002 roku.

Obchody Światowych Dni Turystyki
* W poniedziałek w Wapowcach odbyły się podkarpackie obchody Światowych Dni Turystyki. Uroczystość zorganizowana została w agroturystycznym ośrodku Niwa. Obecni byli miedzy innymi wice wojewoda Marek Kuchciński oraz Agata Sarna przedstawicielka oddziału turystyki urzędu marszałkowskiego. Podczas sympozjum, które zostało poświecone problemom turystyki stwierdzono, iż poziom rozwoju tej gałęzi gospodarki na Podkarpaciu jest na dobrym poziomie. Konieczne jest jednak inwestowanie w infrastrukturę regionu. Potrzebne są drogi, kanalizacja, wodociągi oraz ekologiczne gospodarowanie odpadami. Podkarpackie obchody światowych dni turystyki zakończyło spotkanie przy ognisku przy dźwiękach muzyki kapeli folkloru miejskiego.

* Inauguracja pierwszej ligi koszykarzy nie wypadła pomyślnie dla przemyskich niedźwiadków. Polonia przegrała w Lublinie z miejscowym startem 73 do 82. Nie powiodło się także przemyskim piłkarzom.Podopieczni Ryszarda Kogutkiewicza przegrali u siebie z koroną Kielce jeden do dwóch.

* W sali wystawowej sklepu Silwer przy ulicy słowackiego w Przemyślu otwarta została wystawa malarstwa zamykająca 20 lat pracy twórczej Tadeusza Marcińca tworzącego pod pseudonimem Koziorożec. Początek jego działalności twórczej to fotografia.Artysta działał w ogólnopolskim ruchu stowarzyszeń fotograficznych. W 87 roku uhonorowany został przez tę federację brązowym medalem za osiągnięcia w dziedzinie DIAPORA. Następny etap twórczy to malarstwo. Na wystawie, która potrwa do grudnia oprócz prac własnych Tadeusza Marcińca znajdują się obrazy namalowane według apokalipsy Zdzisława Beksińskiego. Ogółem pokazanych jest ponad 90. prac w technice olej-płótno, olej-płyta.

* Komisja kultury i organizacji wolnego czasu przy polskim związku emerytów rencistów i inwalidów w Przemyślu nie zapomina o swoich podopiecznych. W października przygotowała szereg prelekcji, wykładów. Pierwszy zorganizowany zostanie już dziś o 17 w klubie osiedle salezjańskie przy ulicy Bpa. Glazera. Będzie to wykład magister Haliny Jefimow ze stacji sanitarno -epidemiologicznej na temat profilaktyki grypy. Nie zapomniano także o innych przyjemnościach. Na najbliższy piątek zaplanowano grzybobranie i ognisko w Zalesiu. 17. października zorganizowana zostanie zabawa taneczna a cztery dni później wycieczka autokarem do Lwowa.

Wielkie wydarzenie w Korczowej
* Na przejściu granicznym w Korczowej podpisana została w środę umowa o wstąpieniu Polski do Europolu. W spotkaniu uczestniczyli: minister spraw wewnętrznych królestwa Belgii, szef Europolu Jurgen Strobeck, minister spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki oraz komendant główny straży granicznej Marek Bieńkowski. Obecni byli także eksperci z Unii Europejskiej oraz przedstawiciele mediów z Europy Zachodniej. Nie bez przyczyny wydarzenie to miało miejsce na przejściu granicznym w Korczowej, bowiem jest ono najnowocześniejszym przejściem w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie.

* Radni sejmiku województwa podkarpackiego jednogłośnie przyjęli wczoraj uchwałę o wstrzymaniu budowy nowej siedziby urzędu marszałkowskiego. Zarząd województwa zamierzał przeznaczyć na tę inwestycje 25 milionów złotych. Jak wyjaśnił przedstawiciel urzędu marszałkowskiego sytuacja w kraju, stan budżetu państwa i budżetu województwa nie pozwala na realizacje tego zadana.

* O 16 w urzędzie miejskim nastąpi uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy zarządem miasta Przemyśla a wyższą szkoła zawodową. Umowa stwierdza, iż powołanie uczelni jest zwieńczeniem wieloletnich starań władz miasta i stanowi inwestycję w rozwój jego aspiracji a także w rozwój edukacji narodowej i nauki polskiej w regionie. Ze strony zarządu miasta umowę podpiszą prezydent Marian Majka i wiceprezydent Jerzy Gruszecki a ze strony uczelni rektor Jan Draus i kanclerz Jan Musiał.

* Podczas ostatniej sesji rady powiatu jarosławskiego podjęto decyzję o wyłączeniu ze struktur Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu usług stomatologicznych. Od stycznia przyszłego roku pacjenci centrum leczyć będą swoje uzębienie w gabinetach niepublicznych, które mają samodzielnie podpisywać umowy z podkarpacką kasą chorych. Podczas posiedzenia podjęto także kontrowersyjną dla niektórych radnych decyzje dotyczącą odebrania jarosławskiemu muzeum stu tysięcy złotych i przekazanie ich na potrzeby dom pomocy społecznej.

Wzrost opłat za ciepło
* Z powodu podwyżki opłat za ciepło spółdzielnie mieszkaniowe w naszym regionie podnoszą czynsze. W przemyskiej spółdzielni mieszkaniowej i w spółdzielni metalowiec czynsze wzrosły średnio o 10 procent. Jak twierdzą prezesi spółdzielni mieszkaniowych nie mają oni możliwości uczestniczenia w ustalaniu cen ciepła, dlatego skierowali protest do urzędu regulacji energetyki w Krakowie, tylko on bowiem może zmienić decyzje o podwyżce.

* Zarząd zespołu parków krajobrazowych w Przemyślu organizuje w najbliższy piątek dla uczniów przemyskich gimnazjów wyprawę na fort Zielonka. Będą tam obserwować przelatujące ptaki. Dowiedzą się również o ich zwyczajach. Młodzież będzie mogła obserwować sikory bogatki, zięby, jery, sojki, pokrzywnice, gęsi i żurawie.

* 28 września Maciej Lewicki odwołany został z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Jego obowiązki pełni dotychczasowy zastępca Andrzej Wolanin. Jako główny powód odwołania podano pogarszającą się sytuację finansową placówki. Z decyzją nie zgadzają się zakładowe związki zawodowe. Zarząd województwa podkarpackiego rozważa możliwość rozpisania konkursu na stanowisko dyrektora przemyskiego szpitala. Proponujemy na to stanowisko dyrektora szpitala z Krosna. On również jest szefem zadłużonej placówki a włos mu z głowy nie spadł. Rzońca niejasno tłumaczył swą decyzję przed kamerami lokalnej telewizji.

* W Birczy rozpoczął się drugi etap budowy kanalizacji. Przetarg na realizacje wygrało przedsiębiorstwo robót instalacyjnych w Rzeszowie. Koszt inwestycji wyniesie jeden milion sto tysięcy złotych. Większość środków pochodzić będzie z budżetu gminy.

* W dniach 13 14 października Przemyskie Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze organizuje "XXVII Ogólnopolski Rajd - Twierdza Przemyśl" połączony ze zlotem turystycznym. Do wyboru będą dwie trasy - jedno i dwudniowa. Pierwsza trasa z Siedlisk do Przemyśla wiedzie przez Jaksmanice i Kruhel. Na trasie dwudniowej planuje się przejście z Krępaka do Babic i z Korytnik do Przemyśla.

* We czwartek przyjedzie do Przemyśla 3. osobowa delegacja z Paderborn pod przewodnictwem burmistrza tego miasta Heinca Pausa. Jak informuje rzecznik urzędu miejskiego Zbigniew Górski w trakcie wizyty przewidziana jest miedzy innymi prezentacja gospodarcza miasta oraz spotkanie z zarządem miasta, szefami klubów radnych, przewodniczącymi komisji rady oraz przedstawicielami przemyskich zakładów produkcyjnych i regionalnej izby gospodarczej. Wizyta niemieckiej delegacji potrwa do soboty.

* W piątek kolejna wizyta gości z partnerskiego miasta. Tym razem będzie to 3. osobowa delegacja z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Przewodniczyć jej będzie zastępca przewodniczącego rady miasta Dymitr Wasylianow.

* 4. Października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Przemyślu uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2001/2002. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta w bazylice archikatedralnej koncelebrowaną przez biskupa Bolesława Taborskiego. Następnie w sali zamku kazimierzowskiego zaproszonych gości powitał rektor przemyskiej uczelni doktor Jan Draus. Po immatrykulacji studentów pierwszego roku wykład inauguracyjny pod tytułem "Kresy; przeszłość - teraźniejszość "wygłosił profesor Władysław Serczyk. Na koniec goście wysłuchali koncertu smyczkowego "Ars perfecta". W przemyskiej wyższej szkole zawodowej wiedze zdobywać będzie 318 studentów - z tego 221 osób uczyć się będzie w trybie dziennym.

* Podczas posiedzenia rady i zarządu Podkarpackiej Kasy Chorych podjęto uchwałę o przekazaniu przez kasę organom jednostek samorządu terytorialnego środków finansowych na usuwanie skutków powodzi. Świadczeniodawcy posiadający umowę na wykonywanie świadczeń zdrowotnych z podkarpacką kasą otrzymają za pośrednictwem wojewody 314 tysięcy 700 złotych. Wśród 10. Zakładów opieki zdrowotnej, które takie pieniądze otrzymają znalazł się zakład w Przeworsku.

* Nieodprowadzanie składek zdrowotnych dla bezrobotnych bez prawa do zasiłku zakład ubezpieczeń społecznych zablokował konto urzędu pracy w Lubaczowie. Uniemożliwi to realizacje bieżących wydatków urzędu. Ponadto krajowy urząd pracy nie przekazuje w terminie środków na realizacje pozostałych świadczeń dla bezrobotnych. Chodzi miedzy innymi o wypłacanie zasiłków i świadczeń przedemerytalnych.

* W piątek na drogach Podkarpacia przeprowadzona zostanie policyjna akcja pod kryptonimem "fotelik". Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to jak podróżują dzieci. Sprawdzą czy są one przewożone w prawidłowych i dobrze zainstalowanych fotelikach. Celem akcji jest zwrócenie kierującym uwagi na kwestie poprawy bezpieczeństwa dzieci przewożonych w pojazdach.

* W sobotę pierwszoligowi koszykarze polonii przemyśl mieli rozegrać spotkanie z TKK Toruń. Niestety z powodu wycofania się z rozgrywek toruńskiej drużyny do spotkania nie dojdzie.

* Od 8 do 16 października na Podkarpaciu trwać będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie zostanie przeprowadzone miedzy innymi na terenie powiatów przemyskiego, jarosławskiego i przeworskiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej. Porcja szczepionki posiada kształt prostokątnego plastra o wymiarach 45 na 45 milimetrów i grubości 7 milimetrów. Plaster wydaje specyficzny zapach. Zawiera pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Podkarpacki wojewódzki lekarz weterynarii ostrzega, że kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej.

* W piątek o godzinie 18 w Centrum Kulturalnym zorganizowany zostanie "Wieczór Krymski". W programie spotkanie z Robertem Szybiakiem pełnomocnikiem kierownictwa medżlisu Tatarów krymskich, pokaz filmów oraz otwarcie wystawy fotograficznej Tatarzy krymscy. Podczas wieczoru będzie można poznać historię i folklor Tatarów.

* Pub galeria Pirania w Jarosławiu otrzymała prestiżową nagrodę Eryka 2001 przyznaną przez środowisko karykaturzystów i satyryków. Ta prestiżowa nagroda przyznana została za wysoki poziom i pomysłowość propagowania sztuki karykatury. Pub galeria Pirania prowadzona jest od trzech lat przez Henryka Cebulę nauczyciela w państwowym liceum sztuk plastycznych. Współ-laureatami tegorocznej edycji Eryka zostali także Zbigniew Jujka i Sławomir Łuczyński.

* W listopadzie w klubie garnizonowym w Przemyślu zaprezentowana zostanie panoramiczna mapa Twierdzy Przemyśl. Wykonali ją członkowie koła "architektura militaris" z wydziału architektury politechniki krakowskiej. Studenci przebywali w Przemyślu na obozie naukowym, prowadzili prace badawcze i inwentaryzacyjne. Podczas prezentacji mapy pokazana zostanie także makieta Twierdzy Przemyśl wykonana przez Romana Dyjaka.

Kronika Policyjna

* Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Lwowskiej w Przemyślu. 56. letni obywatel Ukrainy kierując z nadmierną prędkością mercedesem potracił 78. letnią kobietę, która nagle weszła na jezdnię. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zginęła na miejscu.

* W bramie jednej z kamienic przy ulicy Smolki w Przemyślu trzech nieznanych sprawców napadło na 75. letniego mężczyznę. Napastnicy przewrócili starszego pana na ziemie i zabrali mu torbę z zakupami i portfelem, w którym znajdowało się 80 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy miejskiej.

Miłośnicy muzyki...
* Nieznani sprawcy włamali się do świetlicy urzędu gminy w Medyce. Złodzieje skradli sprzęt RTV i dwie kolumny głośnikowe. Straty wynoszą 8 tysięcy złotych.

* Nieznani sprawcy włamali się do jednego ze sklepów przy ulicy Krasińskiego w Przemyślu. Złodzieje skradli papierosy, słodycze i gotówkę/. Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

* Na przejściu drogowym w Korczowej funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali cztery samochody, którymi obywatele Ukrainy próbowali wjechać do naszego kraju. Na silnikach samochodów marki, audi 80, volvo 460, audi 100 i wolkswagen ujawniono ślady przerobienia pól numerowych.

* Funkcjonariusze straży granicznej w pobliżu przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 25. letnią obywatelkę Ukrainy. W jej bagażach znaleziono blisko 700 pirackich płyt kompaktowych wartości ponad 22 tysiące złotych.

* Z placu przy ulicy Mickiewicza w Lubaczowie nieznani sprawcy skradli citroena. Właściciel straty oszacował na 21 tysięcy złotych.

* W nocy z piątku na sobotę miało miejsce włamanie do dwóch przemyskich hurtowni mieszczących się na ulicy Łukasińskiego i Bohaterow Getta. Z pierwszej hurtowni nieznani sprawcy skradli odzież wartości około 45 tysięcy złotych. Z drugiej złodzieje wynieśli elektronarzędzia, telefony i gotówkę. Właściciel straty oszacował na 20 tysięcy.

* Jak poinformował nas dyżurny Straży Miejskiej w Przemyślu Stanisław Buczyński w miniony weekend ujawniono 138 wykroczeń. W 49 przypadkach nałożono na sprawców mandat karny w 3 skierowano wniosek o ukaranie do kolegium. Wylegitymowano 77 osób. W 86 przypadkach zastosowano pouczenia. 11. spraw przekazano innym służbom. Do miejskiej izby wytrzeźwień dowieziono 9 osób. 14. krotnie interweniowano na prośbę mieszkańców Przemyśla. Ogółem podjęto 252 interwencji.

* Jak poinformował nas dyżurny Straży Miejskiej w Przemyślu Stanisław Buczyński 1.10.2001r. ujawniono 60. wykroczeń. W 24. przypadkach nałożono na sprawców mandat karny. Wylegitymowano 26 osób a w 36. przypadkach zastosowano pouczenia. Do miejskiej izby wytrzeźwień dowieziono 1 osobę. 6. krotnie interweniowano na prośbę mieszkańców Przemyśla. Ogółem podjęto 106 interwencji.

* W środę ujawniono 78 wykroczeń. W 31. przypadkach nałożono na sprawców mandat karny a w 4. skierowano wniosek o ukaranie do kolegium. Wylegitymowano 38 osób. W 43. przypadkach zastosowano pouczenia. 8 spraw przekazano Innym służbom. Do miejskiej izby wytrzeźwień dowieziono 2. osoby. 9. krotnie interweniowano na prośbę mieszkańców Przemyśla. Ogółem podjęto 137 interwencji.

Reklama