Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 05.11-11.11.2018 r.

• Takiego wyborczego wyniku, w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Przemyśla, nikt się nie spodziewał. Pomimo zmasowanej kampanii Prawa i Sprawiedliwości kandydat tego ugrupowania Janusz Hamryszczak, zdobył mniej głosów niż w pierwszej turze. Za to kandydat Kukiz’15 Wojciech Bakun zgarnął prawie 75 proc. głosów. Niedziela, tuż po godz. 21. Koniec głosowania. W sztabie Kukiz’15 spory tłum, jest znacznie więcej osób niż podczas pierwszej tury.
- Pewnie przed północą będą już wyniki. A może gdzieś koło 23 - zastanawiają się goście. Jednak wyniki, nieoficjalnie, z poszczególnych komisji zaczynają spływać już przed godz. 22.
- Bakun 636, Hamryszczak 228 - odczytuje ktoś SMS’a z meldunkiem. Za chwilę kolejnego i następnego. O podobnej treści i stosunku głosów. A w sztabie Bakuna euforia. Są już dane z 30 proc. komisji. Podobne do siebie. Wojciech Bakun prowadzi stosunkiem głosów 75:25, choć chwilami nawet powiększa przewagę. - Wojtek, Wojtek - skandują zgromadzeni.
- Przemyśl, Przemyśl - odpowiada Wojciech Bakun. Nie może dokończyć, bo kilku kolegów porywa go na ręce i podrzuca. W ruch idą dziesiątki smartfonów, ludzie relacjonują wydarzenia na żywo, głównie na Facebooku. Lajki, czyli oznaki zadowolenia, płyną z różnych części świata. To głównie od przemyślan, którzy wyemigrowali za chlebem. Niektórzy deklarują powrót.

Reklama