Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 14.05-27.05.2018 r.

• W poniedziałek po godz. 16 kierująca renault potrąciła poza przejściem dla pieszych młodego mężczyznę. Pieszy doznał urazu nogi i został przetransportowany do szpitala.
- Kierująca renault, 45-letnia przemyślanka jechała ul. Grunwaldzką w stronę centrum miasta. Z prawej strony na jezdnię wtargnął 25-letni pieszy - powiedział podkom. Damian Brzyski z KMP w Przemyślu. Młody mieszkaniec Przemyśla i kierująca, byli trzeźwi.

 

• Na ul. Słowackiego w Przemyślu doszło we wtorek rano do zderzenia autobusu MZK z toyotą. Poszkodowana została jedna z pasażerek autobusu linii nr 8.
- Kierujący toyotą w nieprawidłowy sposób wykonywał manewr wyprzedzania, a następnie chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym, zjechał na prawy pas, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym autobusem - mówi podkom. Damian Brzyski z KMP w Przemyślu. Kierujący autobusem MZK zahamował, w wyniku czego jedna z pasażerek upadła.

 

• Do wypadku doszło w środę po godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Borelowskiego z ul. 29 Listopada w Przemyślu. Kierujący renault clio jechał od strony ul. St. Augusta, chcąc skręcić w lewo w ul. 29 Listopada, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej z naprzeciwka kierującej fiatem punto. Mężczyzna z renault podróżował z dzieckiem - nic im się nie stało. Do szpitala na badania przetransportowano kierującą fiatem.

 

• Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 8, w jednym z bloków mieszkalnych na ul. Borelowskiego w Przemyślu. Mężczyzna w wieku około 35-40 lat groził, że wyskoczy z balkonu na pierwszym piętrze. Na miejsce zadysponowano dwa patrole policji, pogotowie ratunkowe i dwa zastępy strażaków, w tym drabinę mechaniczną. Strażacy rozłożyli skokochrony. Mężczyzna po rozmowie z policjantami wyszedł z mieszkania. Został przetransportowany do szpitala psychiatrycznego w Żurawicy.

 

• W czwartek po godz. 20, kierujący peugeotem jadąc w kierunku ul. Jagiellońskiej, uderzył w krawężnik. Samochód przewrócił się na lewy bok. Pojazd uszkodził zaparkowanego seata. Mężczyzna z peugeota został przetransportowany do szpitala. Niewykluczone, że do zdarzenia przyczyniła się awaria jednej z opon.

 

• W piątek po godz. 9, doszło do wypadku drogowego na ul. Zana w Przemyślu. Kierujący volkswagenem potrącił pieszą. Kobieta z urazem głowy została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Ruch pojazdów odbywa się wahadłowo.
- Kierujący volkswagenem, 50-letni mieszkaniec Warszawy, wyjechał z ul. Zielińskiego na ul. Zana. Mężczyzna nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych 19-letniej kobiety i ją potrącił - powiedział podkom. Damian Brzyski z KMP w Przemyślu.

 

• Oszuści wykorzystują każdą możliwość, żeby okraść starsze osoby. Tym razem para złodziei, podała się w Przemyślu za pracowników opieki społecznej. 78-letni mężczyzna, dal im się "zbadać" i stracił blisko 12 tys. złotych w gotówce. Jak ustalili policjanci para poinformowała pokrzywdzonego, że przeprowadza wizytację, w związku z weryfikacją ogólnego stanu zdrowia mieszkańców Przemyśla w podeszłym wieku. Po wejściu do mieszkania, oszuści polecili usiąść pokrzywdzonemu na krześle w kuchni, następnie zaczęli sprawdzać mężczyźnie kręgosłup i stopy, pod kątem ewentualnych schorzeń. Po jakiś 5 minutach, podczas „badania stóp”, które prowadził mężczyzna, kobieta wyszła z kuchni. I prawdopodobnie wtedy okradła 78-latka. Cała wizyta rzekomego MOPS-u trwało zaledwie 15 minut. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca tego przestępstwa miał ok. 50 lat, natomiast towarzysząca mu kobieta ok. 40 lat, oboje mieli ciemną karnację. Straty jakie poniósł senior, to blisko 12 tys. złotych w gotówce. Aby uniknąć podobnych sytuacji, przemyscy policjanci apelują o czujność. Jeżeli nie znamy danej osoby, po prostu nie otwierajmy jej drzwi. Zawsze możemy poprosić swoich znajomych czy sąsiadów, aby towarzyszyli nam podczas ewentualnych kontroli lub weryfikacji urządzeń wodnych i elektrycznych. Można też zadzwonić do MOPS-u, bądź spółdzielni mieszkaniowej, celem weryfikacji prawdomówności pracowników lub poprosić odwiedzające nas osoby o okazanie legitymacji.

 

• Do pożaru doszło w niedzielę przed godz. 21, w jednym z punktów gastronomicznych w Galerii Sanowa w Przemyślu. Wszystko najprawdopodobniej z powodu zwarcia na zapleczu. Po tym jak na zapleczu jednego z punktów gastronomicznych w Galerii Sanowa, najprawdopodobniej doszło do zwarcia i pojawił się ogień, ewakuowano klientów i pracowników obiektu. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej, pożar ugaszono, zadziałały zraszacze.

Reklama