Archiwum aktualności

Archiwalne wydanie tygodniowe: 14.05-27.05.2018 r.

• Rządowy program „500 plus” wszedł w życie 2 lata temu. Powoli zbliża się termin składania wniosków o świadczenie wychowawcze na okres zasiłkowy 2018/2019. 1 sierpnia ub. r. weszły w życie doprecyzowane przepisy programu. Czy pomogły zweryfikować osoby, które nienależnie pobrały pieniądze? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła nam Katarzyna Guśkiewicz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Czy przepisy z 2017 roku pomogły zweryfikować osoby, które nienależnie pobrały świadczenia?
- W samym Przemyślu udało nam się zweryfikować osoby, które pobierały pieniądze, mimo że im się one nie należały. Są to najczęściej ci, którzy już w pierwszym okresie pobierania świadczeń nie zgłosili zmiany sytuacji finansowej, jaka u nich zaszła od momentu przyznania świadczeń. Innymi słowy dochody danej rodziny wzrosły, a udało się to zweryfikować dopiero wtedy, kiedy (...)

Mieszkańcy gminy Przemyśl a 500 plus
Wypłata świadczeń 500 plus mieszkańcom gminy Przemyśl leży w gestii Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z informacji uzyskanych od pracownika tej instytucji wynika, że w 2016 roku nie udało się zweryfikować ani jednego nienależnie pobranego świadczenia wychowawczego. W 2017 roku zostało wydanych 8 takich decyzji, na łączną kwotę 10,5 tys. zł. W I kwartale br. zostały wydane decyzje o nienależnie pobranych świadczeniach na łączną kwotę 8,5 tys. zł. (Życie Podkarpackie)

Reklama