Wydarzenia minionego tygodnia - 07.10-20.10.2019

* Od 1 listopada w Przemyślu zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy autobusów miejskich. Sieć połączeń przeszła gruntowną modyfikację. Na kluczowych trasach zwiększona została liczba połączeń, uruchomione zostały nowe przystanki.
- Wprowadzamy pierwszy etap usprawnień w funkcjonowaniu przemyskiej komunikacji miejskiej. Obecny rozkład jazdy obowiązuje od kilkunastu lat i dotąd wprowadzane w nim były tylko nieznaczne korekty, przez co jest on niefunkcjonalny, a co za tym idzie, znacznie obniża atrakcyjność usług MZK - twierdzi Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. Nowy rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu będzie obowiązywał od 1 listopada 2019 r. Część tras autobusów zostanie zlikwidowana, część zmodyfikowana:

 • Trasy linii 3, 8, 18, 24, 28 pozostaną bez zmian.
 • Linie 1, 5, 12, 16, 20, 25 będą kursować częściej. Co więcej, linie 1, 12, 16 zaczną kursować w soboty i niedziele.
 • Okrężne linie 01 i 02 zostaną zastąpione przez nową linię 10. Linie 11, 14, 19, 21, 22, 23, 26, 29, 32, 34, 35 przestaną funkcjonować dzięki zwiększeniu częstotliwości kursowania innych linii.

Od 1 listopada tak w Przemyślu będą kursować autobusy poszczególnych linii:

 • Nowa linia 10 - będzie kursowała codziennie w obu kierunkach na trasie z Zajezdni MZK przy ul. Lwowskiej do Szpitala Wojewódzkiego przez J. Jasińskiego, Żołnierzy I AWP, Jagiellońską, Galerię Sanową, Z. Krasińskiego, Grunwaldzką, M. Bielskiego, B. Śmiałego i K. Opalińskiego.
 • Linia 1 - z ,,Bakończyc” zostaje wydłużona do Zajezdni MZK na ul. Lwowskiej przez ul. J. Jasińskiego, T. Zana, zastępując usunięte linie 11 i 26. Dla wygody mieszkańców Os. Kmiecie, autobusy linii 1 będą także wjeżdżały na pętlę na ul. Wybrzeże Jana Pawła II, zastępując także szczytową linię 22.
 • Linia 2 - niektóre kursy zostają wydłużone ze Szpitala Wojewódzkiego do szpitala w Żurawicy. Nie będzie kursowała w niedziele w związku z uruchomieniem linii 16.
 • Linia 3 - część kursów będzie zastąpiona przez częściej kursującą linię 16.
 • Linia 4 - będzie funkcjonowała na dłuższej trasie do Os. Rycerskiego - od ul. Jagiellońskiej autobusy linii 4 będą kursowały przez Most Orląt Przemyskich, Plac Konstytucji, ul. J. Glazera i W. Sikorskiego. Do ulicy Wilczańskiej będą wykonywane tylko niektóre kursy w niedziele.
 • Linia 5 - rozpocznie kursowanie na trasie z ,,Bakończyc” do Lipowicy i Ujkowic przez Żołnierzy I AWP, Jagiellońską, 3 Maja, Paderewskiego. Dla wygody mieszkańców Kazanowa w stronę centrum w soboty i niedziele, do ,,Lipowicy” i Ujkowic będą wydłużone wybrane kursy linii 20.
 • Linia 12 - zostanie wydłużona z ul. Węgierskiej do miejscowości Ostrów w zamian za linię 23. Dla wygody mieszkańców Os. Kmiecie, autobusy linii 12 będą także wjeżdżały na pętlę na ul. Wybrzeże Jana Pawła II. Ponadto linia 12 będzie przejeżdżała przez pętlę na ul. Ofiar Katynia, zastępując linię 22.
 • Linia 16 - między ul. Jagiellońską i Szpitalem Wojewódzkim będzie kursowała na innej trasie przez Z. Krasińskiego, Brata Alberta (z powrotem Borelowskiego).
 • Linia 18 - w godzinach porannych w dni robocze szkolne zostanie uruchomiony nowy kurs z Rosłońskiego do Jagiellońskiej zastępujący istniejącą linię 19.
 • Linia 20 - Na terenie Przemyśla podstawowa trasa pozostanie bez zmian. Niektóre kursy z ul. Ofiar Katynia zostaną wydłużone do Rożubowic przez Krówniki i Łuczyce w zamian za wycofywane linie 21 i 35. Codziennie wieczorem oraz rano w soboty i niedziele niektóre kursy będą wydłużone z Kazanowa do ,,Lipowicy” i Ujkowic.
 • Linia 25 - przejmuje w całości linię 34, otrzymując nową trasę i wyższą częstotliwość kursowania. Będzie funkcjonować na trasie z Młynarskiej przez Sielecką, S. Batorego, Lwowską, T. Zana, Jagiellońską, J. Glazera, M. Bielskiego, Grunwaldzką, Jagiellońską, T. Zana, Lwowską, S. Batorego do Młynarskiej. Z rozkładu jazdy linii 25 zostają wycofane kursy wariantowe wykonywane przez ul. W. Pola i Bohaterów Getta.
 • Linia 27 - zostanie wydłużona z ,,Bakończyc” do Urzędu Celno - Skarbowego przy ul. Sieleckiej. W godzinach popołudniowych niektóre kursy będą realizowane na dłużej trasie do ul. Młynarskiej, zastępując szczytową linię 32.
 • Linia 38 - między ul. Bohaterów Getta i Pl. Konstytucji będzie kursowała przez Most R. Siwca i ul. Z. Krasińskiego. Powrót z Os. Rycerskiego w kierunku Lwowskiej będzie odbywał się przez ul. W. Sikorskiego i J. Glazera. Wciąż będzie linią okresową, ale zacznie kursować także w godzinach popołudniowych w dni robocze, zastępując częściowo kursy linii 29.

Bez zmian pozostaje liczba kursów do: Bełwina, Buszkowic, Buszkowiczek, Grochowiec, Hermanowic, Krównik, Kuńkowiec, Łuczyc, Malhowic, Nehrybki, Ostrowa, Pikulic, Prałkowiec, Rożubowic, Ujkowic, Wapowiec oraz Witoszyniec

Reklama