Wydarzenia minionego tygodnia - 26.08-08.09.2019

• Budowa nowego osiedla przy ul. Sanockiej 6 w Przemyślu jeszcze na dobre nie ruszyła, a inwestor poinformował właśnie o wstrzymaniu prac. Osiedle Sanocka 6 miało powstać pomiędzy rzeką San a Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Planowano postawić trzy 5-kondygnacyjne budynki z 127 mieszkaniami o powierzchni 29-81 m2. Inwestycję zaczęła realizować Grupa PA Nova, właściciel m.in. Galerii Sanowa w Przemyślu. Teren pod budowę został wykarczowany. Osiedle Sanocka 6 miało powstawać etapowo. Każdy etap to budowa jednego z budynków. Do tej pory w sprzedaży znajdowało się 41 mieszkań budynku A. Ambitne plany inwestora nie dojdą do skutku. Spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu inwestycji. Swoją decyzję tłumaczy ekonomicznymi oczekiwaniami klientów. Kilkumiesięczny proces sprzedaży pokazał, iż przemyślanie nie są gotowi ponieść kosztów związanych z zakupem mieszkań o wyższym standardzie.
- Obniżenie cen do poziomu oczekiwanego przez klientów wymusiłoby na nas obniżenie standardu inwestycji, a na takie rozwiązanie nie chcemy przystać - mówi Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor marketingu i komunikacji Grupy PANOVA.
- Zrealizowany przez nas w tym roku projekt osiedla mieszkaniowego w Niemczech utwierdził nas w przekonaniu, że chcemy realizować inwestycje mieszkaniowe tylko na określonym poziomie jakości - dodaje Jurkiwiecz. Klienci, którzy dokonali rezerwacji mieszkań na osiedlu Sanocka 6 na podstawie umów rezerwacyjnych otrzymają zwrot całości opłaty rezerwacyjnej.

Reklama