Centrum domowej rozrywki na telewizorze 65

2021-09-22 21:27:54

 Jeden telewizor, a tak wiele możliwości. Filmy, seriale, wiadomości, audycje telewizyjne, transmisje sportowe – to standard. Współczesne telewizory oferują jednak dużo więcej. Ulubione gry z telefonu na dużym ekranie? Przeglądanie zdjęć z tabletu? Oglądanie klipów na YouTubie bez konieczności włączania komputera czy laptopa? A może najnowsza gra konsolowa? Dla Smart TV to żaden problem!

Czym jest telewizor określany jako „Smart TV”?

Smart TV to określenie, które tłumaczy się u nas jako „inteligentny telewizor” (choć w tłumaczeniu dosłownym powinien być to „mądry telewizor”). Określa ono telewizory z systemami operacyjnymi - aktualnie najbardziej popularne to Android, webOS i Tizen. System operacyjny daje telewizorowi możliwości podobne do smartfona, udostępniając aplikacje i usługi, przeglądanie stron WWW, poczty, a także dostęp do różnego rodzaju serwisów oraz funkcje połączenia z urządzeniami zewnętrznymi.

Dlatego można np. podłączyć smartfona do telewizora QE65Q7FAMTXXH i na jego 65-calowym ekranie obejrzeć wykonane przez siebie zdjęcia i filmiki. Ten przykładowy model to QLED, co oznacza wsparcie dla rozdzielczości 4K – jeżeli masz urządzenie nagrywające klipy wideo w tej jakości, dzięki temu modelowi będziesz w stanie zobaczyć je w pełnej krasie!

Ponieważ Smart TV oferuje tak rozmaite funkcje, mogą z niego korzystać wszyscy domownicy według potrzeb. Rodzice chętnie obejrzą na nim dobry film, młodsi mogą podłączyć konsolę i cieszyć się rozgrywką z wysokiej klasy obrazem, a każdy pochwali się gościom swoimi zdjęciami. Jeśli natomiast ogląda się telewizję, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przerwach reklamowych skorzystać z okazji i na ekranie telewizora sprawdzić pocztę czy nowe powiadomienia z Facebooka.

Dlaczego warto postawić na QLED?

Jeśli chcesz nabyć 65”, postaw na telewizor QLED, taki jak wspomniane QE65Q7FAMTXXH. Nie tylko oferują one doskonałej jakości obraz, ale również mocne, wbudowane głośniki oraz obsługę wielokanałowych systemów audio, dzięki czemu możesz dokupić kolumny i stworzyć przestrzenny dźwięk. Pozwoli to na zmienienie salonu w prywatną salę kinową.

Technologia QLED daje Ci również możliwość obsługiwania rozdzielczości 4K, która w kolejnych latach zacznie wypierać jakość Full HD, w jakiej nadaje obecnie większość stacji telewizyjnych, ale nagrania w tej jakości są już dostępne w serwisach streamingowych.

Wiele modeli QWLED, w tym QE65Q7FAMTXXH, posiada obsługę dla bezprzewodowego połączenia z urządzeniami zewnętrznymi, a więc możesz wyeliminować ze swojego salonu kable. Warto postawić na te modele, które umożliwiają parowanie BLE (Bluetooth Low Energy), zwłaszcza jeśli często będziesz korzystać z urządzeń bezprzewodowych (jak słuchawki). BLE to stabilne połączenie, w którym wprowadzono techniki optymalizujące pobór energii. Na dłuższą metę możesz więc zaoszczędzić większą ilość gotówki w skali roku!

QLED – zakup na lata!

Telewizory QLED, takie jak wspomniany QE65Q7FAMTXXH, to nie tylko domowe centrum rozrywki, ale również inwestycja na lata. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów i podzespołów cechują się wysokim poziomem bezawaryjności oraz zapewniają komfortowe używanie przez wiele sezonów!

Reklama