Szukasz niebanalnych dekoracji do swoich wnętrz?

Kompletnie nas ten fakt nie dziwi, wszak rozpoczęcie wiosny to zwykle ten moment, w którym pragniemy przeprowadzić metamorfozy we wnętrzach swojego domu lub mieszkania. Pamiętajmy jednak o tym, aby sprawę starannie przemyśleń, by nie okazało się, że kupiliśmy jakieś ozdoby niepotrzebnie. Oczywiście każdorazowo zastanówmy się najpierw nad tym, jaki efekt zamierzamy osiągnąć – czy wolimy, by w pomieszczeniu zapanowała od teraz atmosfera retro czy tez może postawimy na nowoczesność. Wydaje się, że to drugie rozwiązanie jest dzisiaj przez Polaków wybierane znacznie częściej. Wszak w tego typu przestrzeniach świetnie się wypoczywa, można się w nich z powodzeniem zrelaksować i nabrać sil po dniu pełnym pracy. No tak, ale jeśli nie mamy zamiaru przeprowadzać remontu generalnego, na jakie dekoracje powinniśmy postawić, aby przestrzenie stały się pełne niezwykłego czaru? Postanowiliśmy spytać o to ekspertów z branży aranżacji wnętrz. Sprawdź, co odpowiedzieli!

 

 

Trójwymiarowe tapety zrewolucjonizowały rynek!

Okazuje się, że to właśnie tapety ścienne 3d są dziś tymi dekoracjami naściennymi, na które warto postawić. O ich rozlicznych zaletach długo można byłoby pisać. Wspomnijmy chociażby o ich wielofunkcyjności. Wszak to nie tylko zwyczajna stylowa ozdoba na ścianę – dzięki jej zastosowaniu bowiem możemy sprawić, że nawet wnętrze niewielkich rozmiarów stanie się przestrzenią, która zostanie powiększona optycznie, więc jawić się nam będzie jako całkiem spora. Ponadto są one niezwykle uniwersalne, wspomnieć warto chociażby o tym, że stosuje się je zarówno w polskich pokojach dziennych, jak i przedpokojach, jadalniach, sypialniach, pokojach dziecięcych czy też gabinetach przeznaczonych do pracy. Jednak oczywiście tapety ścienne 3d to nie tylko pomysł na ozdobienie wnętrz domowych czy też mieszkalnych, bardzo dobrze bowiem prezentują się one także w siedzibach firm, biurach, sklepach, butikach, salonach fryzjerskich, SPA czy też odnowy biologicznej lub kosmetycznych.

Najmodniejsze printy

Jakie modele warto wybrać, by mieć wnętrze nie tylko piękne, ale i urządzone zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji przestrzeni? Z całą pewnością rządza dziś te trójwymiarowe modele, które przedstawiają fakturę jakiegoś materiału – na przykład cegły, betonu, sznurka czy też drewna? Wszystko wskazuje na to, że trend ten powiązany jest z dążnością Polaków do urządzania przestrzeni w stylu loftowym czy industrialnym, gdzie mamy do czynienia z dużymi otwartymi wnętrzami.

Warto pomyśleć też o niebanalnych motywach florystycznych, dziś bowiem projektanci tapety proponują nam bardzo wiele tego typu modeli. Okazuje się, że i printy zwierzęce cieszą się aktualnie niemałym powodzeniem. Pamiętajmy jednak, aby za wszelką cenę starać się o to, by na jednej przestrzeni nie znajdowała się zbyt duża ich ilość, to bowiem groziłoby nam uzyskaniem efektu chaosu, a nawet kiczu.

Reklama