Kronika Policyjna

• 850 trefnych paczek papierosów znajdowało się w autobusie skontrolowanym na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Autobus jechał do Niemiec. Na 850 paczek papierosów, bez znaków polskiej akcyzy, natrafili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. Podczas kontroli ukraińskiego autokaru, których jechał do Niemiec, funkcjonariusze wykryli 850 paczek papierosów. W wykryciu przemytu pomogła labradorka Gina, specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. - Do próby przemytu przyznał się kierowca autokaru, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 9900 złotych tytułem kary - informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

 

• Troje Ukraińców próbowało przemycić 237 kg haszyszu. Narkotyki ukryute były w prograch luksusowych BMW. Towar z Hiszpanii miał trafić do Rosji. Do Sądu Okręgowego w Przemyslu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko trzem obwyatelom Ukrainy. Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch mężczyzn 39-letni Viktor K. i 46-letni Yevgeni S. oraz jednak kobieta 34-letnia Olga P. Za popełnione przestępstwa oskarżonym grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności. Oskarżonym obywatelom Ukrainy prokurator zarzucił udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała na terenie Unii Europejskiej oraz Ukrainy i Rosji. Grupa ta miała na celu popełnianie przestępstw wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Polegały one w szczególności na wywozie z terenu Wspólnoty Europejskiej na Ukrainę znacznych ilości narkotyków. Oskarżonym zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 258 par. 1 kodeksu karnego.

 

• Pogotowie gazowe usuwa wyciek gazu na ul. Reymonta w Przemyślu. Z pobliskiej przychodni ewakuowano 4 osoby. Awaria sieci gazowej nastąpiła pod chodnikiem. Najprawdopodobniej podczas montowania metalowych słupków doszło do uszkodzenia rury z gazem. Zapach gazu czuć było w przychodni i na ulicy. Osoby przebywające w budynku powiadomiły służby. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy strażaków, policję i pogotowie gazowe. Teren został ogrodzony taśmą. Po godz. 13 ruch na ul. Reymonta i ul. Bogusławskiego został przywrócony.
- Pracownicy pogotowia gazowego zlokalizowali miejsce, w którym uszkodzona była rura z gazem. W chwili obecnej nie ustalono dokładnie z jakich przyczyn doszło do awarii. Strażacy cały czas zabezpieczali miejsce i monitorowali obecność gazu w powietrzu - powiedział mł. bryg. Grzegorz Latusek z KM PSP w Przemyślu.

 

• - Kierująca reanult, 38-letnia mieszkanka Przemyśla włączając się do ruchu z ul. Zachariasiewicza nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście, który jechał w stronę Ostrowa - mówi podkom. Damian Brzyski z KMP w Przemyślu. W wyniku zderzenia 25-latek, mieszkaniec pow. przemyskiego, który kierował kawasaki ninja doznał obrażeń ciała i przetransportowano go do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Reklama