Kronika Policyjna

• Do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 21, na Wybrzeżu Józef Marszałka Piłsudskiego w Przemyślu.
- Kierujący BMW, 52-letni przemyślanin, będąc w stanie nietrzeźwości zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w krawężnik, a następnie odbił się i uderzył w zaparkowane po prawej stronie pojazdy: opla i hyundaia - powiedziała sierż. szt. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Na hyundaia spadł znak drogowy. Kierujący BMW został zatrzymany przez świadków zdarzenia. Wezwani policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna miał 2,85 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi Przemyśla zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.

 

• Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 17 w Przemyślu.
- Kierująca fiatem seicento, 67-letnia przemyślanka wyjeżdżając z ul. Racławickiej nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu BMW, 28-latkowi z pow. przemyskiego, który jechał ul. Krasińśkiego w kierunku ul. Borelowskiego - powiedziała sierż. szt. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Kierowca BMW wjechał na chodnik i uderzył w żywopłot. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 67-latka została ukarana przez policjantów mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

 

• We wtorek policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wyposażenia jednego z lokali w Przemyślu. Wczoraj 46-latek usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Do zniszczenia lokalu doszło we wtorek. Sprawca wszczął awanturę w barze, podczas której rzucając krzesłami i kuflami zniszczył wyposażenie lokalu, drzwi i elementy wystroju. Straty oszacowano na kwotę ponad 6 tys. złotych. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału wywiadowczo interwencyjnego, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. (www.podkarpacka.policja.gov.pl)

Reklama