Kronika Policyjna

• Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 14 na skrzyżowaniu ul. Okrzei z ul. Św. Jana w Przemyślu. W zderzeniu mazdy z audi poszkodowana została kierująca mazdą. Załoga karetki pogotowia ratunkowego zabrała ją do szpitala na szczegółowe badania. W miejscu wypadku są utrudnienia. Policjanci kierują ruchem.
- Kierujący audi, 38-letni przemyślanin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 49-letniej kobiecie w maździe i doprowadził do zderzenia się pojazdów - powiedziała asp. sztab. Magdalena Stecura z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Mieszkanka pow. przemyskiego trafiła do szpital z urazem nogi i kręgosłupa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

• Do zdarzenia doszło we wtorek na ul. Heidi Wernerus-Neumann w Przemyślu.
- Kierujący peugeotem, 35-letni przemyślanin jadąc w kierunku ul. Sybiraków, nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Mężczyzna uderzył w bok lokomotywy poruszającej się w stronę Medyki - powiedziała asp. sztab. Magdalena Stecura z KMP w Przemyślu. 35-latek przewoził 2-letnie dziecko. Nikomu nic się nie stało. Kierowca peugeota i maszynista, byli trzeźwi. Policjanci ustalili, że 35-latek kierował peugeotem mimo sądowego zakazu. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł i skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

 

• Do zdarzenia doszło w środę, tuż po godz. 4 na rondzie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Przemyślu. Kierujący busem, 38-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie staranował ekran dźwiękochłonny i zatrzymał się na prywatnej posesji. Ukrainiec podróżował z pasażerką. Był trzeźwy. W zdarzeniu nikt nie został ranny. Mężczyzna tłumaczył policjantom przez przysnął za kierownicą. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym gotówkowym w wysokości 300 zł.

 

• Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Medyce. Podczas rozładowywania wagonu, jeden z pracowników został uderzony łyżką koparki. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Przed godz. 23 dyżurny przemyskiej policji został powiadomiony o wypadku na stacji przeładunkowej PKP w Medyce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas rozładunku węgla z wagonu, jeden z pracowników został uderzony łyżką koparki. W wyniku odniesionych obrażeń, 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 

Reklama