Kronika Policyjna

• Na ul. Sanockiej w Przemyślu, 60-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierujący volkswagenem sharanem zatrzymał się za kolumną aut, które stały za traktorem koszącym trawę. W pewnym momencie w volkswagena wjechał kierujący audi A4, 29-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, a w niego następnie uderzył 65-letni kierujący volkswagenem polo, który również nie zachował bezpiecznej odległości i nie wyhamował przed poprzedzającym pojazdem. Volkswagenem sharanem podróżowało 5 osób, w tym dziecko i kobieta w ciąży, która została przewieziona do szpitala. Dwie inne kobiety w wieku 38 i 85 lat również zostały również przewiezione do szpitala.

 

• Do zdarzenia doszło w środę na Wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Przemyślu.
- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem punto 70-letni mieszkaniec pow. przemyskiego jechał od mostu Orląt Przemyskich w kierunku Krasiczyna. Mężczyzna dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez jezdnię chłopcu i go potrącił. W wyniku potrącenia chłopiec uderzył głową w przydrożną latarnię - powiedziała sierż. szt. Marta Fac z KMP w Przemyślu.11-latek został przewieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia są w dalszym ciągu wyjaśniane. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza, która wykonała czynności procesowe, w tym oględziny miejsca wypadku.

 

• Mężczyzna skradł 9-latkowi plecak z zabawkami, telefonem komórkowym i drobnymi z kieszonkowego. Sprawca wykorzystując nieuwagę 9-latka, ukradł jego plecak z ławki w pobliżu Placu Niepodległości w Przemyślu. W plecaku znajdował się telefon komórkowy, drobne pieniądze z kieszonkowego i zabawki. 9-latek wsiadł na rower i pojechał szukać swoich skradzionych rzeczy. Niedaleko, na ul. Franciszkańskiej zauważył mężczyznę, a obok niego swój plecak. Zażądał zwrotu plecaka. Słyszał to przechodzień. Podszedł do chłopca i zapytał, czy potrzebuje pomocy i czy wezwać policję. 57-letni mieszkaniec Przemyśla został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był pijany - miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Był agresywny. W trakcie transportu do komendy uszkodził radiowóz, kopiąc w przegrodę oddzielającą przedział dla osób transportowanych. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

 

Reklama