Kronika Policyjna

• Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 15, na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z aleją Wolności w Przemyślu.
- Kierujący tirem, 37-latek z Lipska wyjeżdżając z ul. Krakowskiej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy busa, który jechał od strony Żurawicy. Bus uderzył w naczepę - powiedziała sierż. szt. Marta Fac z KMP w Przemyślu. Poszkodowany w zdarzeniu został 41-letni kierowca busa i jego 13-letni syn - mieszkańcy Przemyśla. Karetka pogotowia ratunkowego zabrała ich do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

• Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 12, na terenie zakładu produkującego nagrobki przy ul. Słowackiego w Przemyślu. Mieszkaniec woj. lubuskiego przyjechał tam swoim BMW. W wyniku samozapłonu samochód zaczął się palić. BMW nie miało instalacji LPG.

 

• 35-latek z Przemyśla usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. W nocy funkcjonariusze patrolujący miasto, na Pl. na Bramie zauważyli tego mężczyznę przeskakującego barierki, a następnie przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Interweniowali. 35-latek z Przemyśla usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. W nocy funkcjonariusze patrolujący miasto, na Pl. na Bramie zauważyli tego mężczyznę przeskakującego barierki, a następnie przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Interweniowali. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Przemyśla jest nietrzeźwy, zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Nie chciał podać swoich danych osobowych, stawiał opór, nie reagował na polecenia, obrażał funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy.

 

• 47 kg przemycanego bursztynu ukryte było w różnych miejscach samochodu. Kierowca wpadł podczas kontroli celnej na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu na przejściu granicznym w Korczowej wytypowali do kontroli lawetę z przewożonym na niej pojazdem. - Po wykonaniu prześwietlenia urządzeniem RTG stwierdzili anomalie w obrazie, a w wyniku przeprowadzonej rewizji ujawnili ponad 47 kilogramów nieoszlifowanego bursztynu o szacowanej wartości przekraczającej 142 tys. złotych - informuje Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Towar ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa, nagrzewnicy, podszybiu i przerobionej jednostce napędowej - silniku oraz skrzyni biegów samochodu przewożonego na lawecie. Do przemytu ujawnionego towaru przyznał się współwłaściciel auta, obywatel Ukrainy, wobec którego wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Oprócz ukrytego bursztynu zatrzymano także specjalnie przystosowany do przemytu pojazd. To już kolejna w tym roku próba przemytu bursztynu, ujawniona przez Krajową Administrację Skarbową na Podkarpaciu. Pod koniec maja br. na przejściu granicznym w Korczowej udaremniono przemyt prawie 20 kg nieoszlifowanego bursztynu. Dla porównania w 2017 roku, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali łącznie aż 424 kg tego kamienia, głównie podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w województwie podkarpackim.

 

• Trzech mieszkańców Przemyśla ukradło w Bieszczadach elektronarzędzia. Włamali się do remontowanego domu. Wpadli niedługo po kradzieży, dzięki szybciej akcji straży granicznej i policji. W nocy, w Brzegach Dolnych w gm. Ustrzyki Dolnej, pod nieobecność ekipy budowlanej i właścicieli, ktoś włamał się do remontowanego domu i ukradł elektronarzędzia. Zginęła m.in. piła motorowa, wiertarka i inne wartościowe narzędzia budowlane Wstępnie, skradzione łupy oszacowano na kwotę ponad 1 200 złotych. Szybko podjęte czynności, a także błyskawiczna wymiana informacji między policją z Ustrzyk Dolnych i strażą graniczną z Wojtkowej pozwoliły zatrzymać sprawców przestępstwa. Okazało się, że są to mieszkańcy Przemyśla w wieku 30, 37 i 38 lat. Dwóch z nich niedawno zakończyło odbywanie kary.

 

Reklama