Repertuar kinowy

CYFROWE KINO "CENTRUM" - ul. St. Konarskiego 9, Przemyśl
Tel. (016) 678-31-32 w. 51 lub 52

Strona: www.ck.przemysl.pl

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany repertuaru i godzin projekcji.
W poniedziałki kino nieczynne.


 

"NIEMIŁOŚĆ"
Gatunek: dramat
Produkcja: USA 2017 r.
Czas trwania: 2 godz. 7 min.
Od lat: 15
Bilety: 14 i 16 zł

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

2.03

piątek

17:00

19:45

4.03

niedziela

20:00

 

6.03

wtorek

17:00

19:45

7.03

środa

17:00

19:45

8.03

czwartek

16:30

 

 


 

DKF FILMIARNIA: "FANTASTYCZNA KOBIETA"
Gatunek: dramat
Produkcja: Hiszpania, Niemcy,USA, Chile, 2017 r.
Czas trwania: 1 godz. 44 min.
Od lat: 15
Bilety: 9 zł

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

 

8.03

czwartek

19:30

 


 

"POMIĘDZY SŁOWAMI"
Gatunek: dramat
Produkcja: Holandia, Niemcy, Polska, 2017 r.
Czas trwania: 85 minut
Od lat: 15
Bilety: 14 i 16 zł

Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

 

09.03

piątek

15:45

20:00

 

10.03

sobota

14:15

 

 

11.03

niedziela

14:00

15:45

20:00

14.03

środa

16:00

18:00

 

15.03

czwartek

16:00

18:00

 

 


 

"TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI"
Gatunek: dramat, komedia, kryminał
Produkcja: USA, Wielka Brytania, 2017 r.
Czas trwania: 115 minut
Od lat: 15
Bilety: 14 i 16 zł

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

 

09.03

piątek

17:45

10.03

sobota

16:00

11.03

niedziela

17:45

14.03

środa

20:00

15.03

czwartek

20:00

 


 

Z CYKLU "THE MET: LIVE IN HD": "SEMIRAMIDA"
Przedstawienie trwa około 4 godzin (w tym 1 przerwa)
Bilety: 40 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy)

Melodramma tragico w dwóch aktach Miłość i zazdrość, zemsta i boskie znaki. Taka jest „Semiramida” – wielka opera poważna Gioachina Rossiniego. Libretto nie ma nic wspólnego z historyczną królową Semiramidą (tą od babilońskich wiszących ogrodów), ale jest okazją do zaprezentowania kunsztu śpiewaczego na najwyższym poziomie. Opera stawia olbrzymie wymagania przed wykonawcami. Sopranowa partia Semiramidy jest jedną z nielicznych popisowych ról napisanych przez Rossiniego dla tego typu głosu. Wielka aria w ogrodzie i duet z Arsacem, pełne ozdobników, to klejnoty do korony każdego sopranu koloraturowego. Nie mniej najeżona trudnościami jest partia wojownika Arsace – ukochanego i, jak się okazuje ostatecznie – syna Semiramidy. Jest to tzw. rola spodenkowa, czyli rola męska przewidziana do wykonywania przez kobietę.

 

10.03

sobota

18:55

 


 

Z CYKLU "NATIONAL THEATRE LIVE": "SALOME"
Czas trwania: 120 minut
Bilety: 35 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy)
Przedstawienie z polskimi napisami

Ta historia była już opowiadana wielokrotnie, ale nigdy w taki sposób. Twierdza zwana Macheront wznosi się na skałach nad piaszczystym Morzem Śmierci – pustynią. Na jej murach strażnicy opowiadają sobie o księżniczce, która pojawia się wraz z tarczą księżyca. Święty człowiek Jokanaan żądając z głębi pustyni wolności dla swojego ludu, zostaje zamknięty głęboko pod ziemią. Bezimienna kobieta wpisana w historię, przez niektórych autorów nazywana Salome, swoim działaniem zmienia bieg wydarzeń. W swej inscenizacji ciesząca się międzynarodowym uznaniem reżyserka Yaël Farber opiera się nie tylko na znanej sztuce skandalisty Oscara Wilde’a, ale także na innych źródłach, m.in. dawnych tekstach arabskich i hebrajskich. W jej ujęciu „Salome” to nie tylko krwawa i okrutna historia miłosnej obsesji, ale także studium wpływu kobiet na historię poprzez władzę nad pożądaniem i ciałem, nad mężczyznami, władcami i przywódcami politycznymi i religijnymi.

 

17.03

sobota

19:00

 


 

WYSTAWA NA EKRANIE: "CEZANNE. PORTRETY ŻYCIA"
Bilety: 30 zł (dorośli), 20 zł (młodzież, seniorzy)
Wystawa z polskimi napisami

"Wystawa na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Paul Cézanne, uważany za jednego z trzech wielkich postimpresjonistów, wyznaczył nowe kierunki w sztuce europejskiej i światowej. Zdobycze impresjonistów poszerzył i zradykalizował, pozostając jednocześnie z dala od wielkiego świata i wielkiego miasta, które impresjonistów inspirowało. Cézanne z upodobaniem kreślił zarówno pejzaże, jak niezliczone ujęcia góry Sainte-Victoire, oraz portrety ludzi i przedmiotów. Martwe natury, ale i wizerunki tak zwyczajnych rzeczy, jak krzesło, zajmują poczesne miejsce w jego twórczości. Artysta z wolna kształtował i zmieniał swój warsztat, przechodząc od impresjonistycznych wizji otaczającego go świata po grubo ciosane obrazy tworzone za pomocą szpachli i potężnych warstw farby. Z czasem odszedł i od niej kierując się w stronę subtelniejszych pociągnięć, ale za to zrywając z tradycyjnie pojętą perspektywą i pokazując jeden przedmiot z różnych punktów widzenia na raz, co dało inspirację dla kubizmu Picassa i innych. Film powstał na bazie wielkich wystaw twórczości Cézanne’a, które odbyły się w National Portrait Gallery w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i National Gallery of Art w Waszyngtonie. Ważną rolę w filmie odgrywają listy malarza i zdjęcia z miejsc na południu Francji, w których mieszkał i pracował, z widokiem na wymienioną już górę Sainte-Victoire.

 

19.03

poniedziałek

19:00

 


 

"CZWARTA WŁADZA"
Gatunek: dramat
Produkcja: USA, 2017 r.
Czas trwania: 115 minut
Od lat: 15
Bilety: 14 i 16 zł

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

 

20.03

wtorek

17:30

20:00

21.03

środa

17:30

20:00

22.03

czwartek

17:00

 

 


 

DKF FILMIARNIA: "WILDE MAUS"
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Austria, Niemcy, 2017 r.
Czas trwania: 103 minuty
Od lat: 15
Bilety: 9 zł

Bohaterem komedii jest znany krytyk muzyczny Georg, który pewnego dnia, na skutek cięcia kosztów w wydawnictwie, zostaje zwolniony z pracy. Utrata etatu jest tak upokarzająca dla Georga, że mężczyzna nie jest w stanie przyznać się do porażki swojej dużo młodszej żonie Johannie. Tego samego wieczora Johanna stawia pod znakiem zapytania męskość męża, nieopatrznie sugerując, że jego plemniki się starzeją, co może być powodem, dla którego kobieta nie jest w stanie zajść w ciążę od trzech lat. Co jeszcze gorszego może się wydarzyć? Zdesperowany Georg poprzysięga zemstę byłemu pracodawcy...

 

22.03

czwartek

19:30

 


 

"KSZTAŁT WODY"
Gatunek: fantasy
Produkcja: USA, 2017 r.
Czas trwania: 119 minut
Od lat: 15
Bilety: 14 i 16 zł

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

 

24.03

sobota

15:00

19:45

25.03

niedziela

19:15

 

27.03

wtorek

19:30

 

28.03

środa

17:30

 

 


 

"HAPPY END"
Gatunek: dramat
Produkcja: Austria, Francja, Niemcy, 2017 r.
Czas trwania: 107 minut
Od lat: 15
Bilety: 14 i 16 zł

Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się... happy endem?

 

24.03

sobota

17:30

 

27.03

wtorek

15:30

17:30

28.03

środa

15:30

20:00

 

Reklama